K-Magazin

Mnet’in ‘Kingdom’ Üretim Ekibi, Bütçe Konusundaki Yanlış İletişimden Sonra Özür Diliyor

Mnet’in yaklaşan erkek grubu yarışması programı ‘Kingdom‘ın yapım ekibi, adaletle ilgili yakın tarihli bir tartışma için kamuoyundan özür diledi.

29 Mart KST’de, bazı katılımcı grupların ilk performansları için diğerlerinden çok daha pahalı sahne setleri ve aksesuarlar hazırladıkları ortaya çıktı ve bu da adalet konusunda tartışmalara yol açtı. Tüm grupların sahne prodüksiyon maliyetleri başlangıçta 5 milyon Kore wonu (~ 4.412 USD) olarak belirlendi; ancak, bazı grupların ajans temsilcileri tercihli muamele şüphelerini dile getirdiler, çünkü diğer gruplar daha pahalı aksesuarlar ve setlerle bütçeyi aşmış gibi görünüyordu hatta bir grup su altı filmlerini bile içeriyordu.

Durumun daha fazla araştırılması üzerine, her aşama için bütçenin 5 milyon Kore wonunu geçerek artırıldığı keşfedildi, ancak bütçe değişikliği altı gruptan yalnızca üçüne iletildi.

Yanlış anlaşmaya yanıt olarak, ‘Kingdom‘ yapım ekibi resmi bir özür diledi ve yapım ekibinin rekabette ilerleyen konuları ciddiye alacağını belirten bir basın bülteni yayınladı.

“‘Kingdom’ yapım ekibi, sahnelerine odaklanmalarına ve mümkün olan en iyi performansları yaratmalarına yardımcı olmak için altı grup ve ajanslarıyla yakın bir şekilde çalışıyoruz. Bu nedenle, yaklaşan rekabetin sorunsuz ilerlemesi için elimizden gelenin en iyisini yapacağız.”

Bu arada, katılımcı erkek grupları The Boyz, BTOB, iKON, Stray Kids, ATEEZ ve SF9‘un yer aldığı ‘Kingdom‘ 1 Nisan’da yayınlanmaya başlayacak.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu