K-MagazinK-Pop

BTS’den Jimin Partners in Health ve Save the Children için para toplanmasına yardımcı oldu.

New York Times’ın en çok satan yazarı ve Youtube içerik üreticisi John Green ve kardeşi Hank Green, 12-14 Şubat tarihlerinde “Project for Awesome” bağış toplama kampanyasına ev sahipliği yaptı. John Green’e göre proje, dünyanın en savunmasız insanlarının sağlık ve eğitim fırsatlarını iyileştirmek için çalışan iki derneğe yardımcı olmak ve insanlığa katkı sağlamak için yapıldı.

Programı daha heyecanlı hale getirmek için bağışçılar, bağışlanan miktara bağlı olarak “Harika Projeye” bağışta bulunarak belirli ödüllere ve ayrıcalıklara sahip olacaklar.BTS Jimin,Harry Styles ve Chewbacca bağışçılara özel hediyeler sunacak.

Bazı kullanıcılara göre, bir bağışçı 5.000 $ bağışlarsa Jimin’den özel bir hediye alabilir, gelirin tümü yukarıda belirtilen yardım kuruluşlarına gidecek.

Jimin, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki eşşiz ve büyük popülaritesini ve neden “ABD Medyasının Sevgilisi” olarak tanındığını bir kez daha kanıtladı. Sadece hayranlarından değil, ABD’deki sanatçılardan, en çok satan yazarlardan, saygın gazetecilerden ve medya kişiliklerinden bile fazla ilgi görmeye devam ediyor.

Dahası, Jimin yaptığı sayısız bağışla tanınır. Jimin bunu sessizce yapıyor, bu da bazı bağışlarının kamuya açık olmadığı anlamına geliyor. Jimin’in sürekli bağış yapma eylemi, hayranlar da dahil olmak üzere diğer insanları ve idolleri bağış yapmak veya para toplamak için birlikte çalışmak için etkiledi, hatta çoğu zaman Jimin fanları Jimin adına bağış kampanyaları düzenliyor ve ihtiyacı olanlara ulaştırıyorlar.

Babasının da oğlu gibi iyi bir amaç için bağışta bulunduğuna dair son zamanlarda mutluluk verici bir haber gün yüzüne çıkmıştı.

Hatırlarsanız Ağustos 2020’de Jimin Jeolla eyaletindeki öğrencilere 100 milyon wonluk cömert bir bağış yapmıştı. Jimin’in bağışladığı bu tutar, BTS Jimin Bursu olarak adlandırılacak ve üç yıl boyunca Jeonnam’daki sanat alanındaki üstün yetenekleri finanse etmek için kullanılacak. Burslar 2021’den itibaren verilecek.

9 Şubat 2020’de Busan Sanat Lisesi’nde 1.200 öğrencinin kullandığı tüm sıraları değiştirdi. Ayrıca Nisan 2019’da Busan Metropolitan City Eğitim ofisine 100 milyon won miras bıraktı.

Jimin, böyle örnek bir fandom kültürü için iyi bir örnek olmaya devam ediyor. Jimin, platformunu etkili bir şekilde kullanıyor ve herkesi yardıma muhtaç insanlara yardım etmeye davet ediyor.

TEBRİKLER JIMIN

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu