K-MagazinK-Pop

BTS’den Jimin, 26 aydır erkek bireysel marka değeri sıralamasında zirvede

BTS’den Jimin’i, prestijli sıralamasını art arda 26 ay boyunca 1 numarada kaldığı için tebrik ediyoruz.

13 Şubat’ta Kore Araştırma İşletme Enstitüsü, Şubat ayı için erkek grup üyelerinin bireysel marka itibar sıralamasını yayınladı.

K-pop’un “Marka Kralı” olarak da bilinen BTS Jimin, bir kez daha 1 numara oldu. Bu nedenle Jimin, rekorunu ard arda 26 ay ve toplam 28 ay boyunca 1. sırada yer alan ilk ve tek idol olarak genişletti.

Kore İş Araştırma Enstitüsü, 13 Ocak – 13 Şubat 2021 tarihleri ​​arasında toplanan verilerle 653 erkek grubu üyesi için tüketici katılımını, medyayı, iletişimi ve topluluk farkındalığını analiz etti.

Bu güvenilir marka itibar listeleri sadece idoller ve ünlüler arasında değil, bankacılık, kredi kartı, hayat sigorta markaları, üniversite markaları, eğlence programı, yayıncılık, özel mağazalar, ev alışverişi gibi çeşitli farklı alanlarda da referans olarak kullanılmaktadır. markalar, hipermarket markaları, benzin istasyonları, marketler, büyük mağazalar, kamu kurumsal markaları, eğitim hizmetleri, vakıflar ve daha fazlası.

Diğer BTS üyeleri de listenin ilk 10’unda Jimin’e katıldı ve şu şekilde sıralandı: BTS V 3., BTS Jungkook 4., BTS Jimin 5., BTS Suga 6., BTS J-hope 7. ve BTS RM 9. oldu. Bu, en büyük ve başarılı K-pop erkek grubunun üyeleri bunu hak ediyor.

1 numaralı BTS Jimin markası 760.678 katılım endeksi, 1.047.425 medya endeksi, 2.289.078 iletişim endeksi ve 2.954.699 topluluk endeksi ile 7.051.880 marka endeksi ile birinci oldu. Ocak 2021’de 6.733.150 olan marka itibar endeksine göre% 4,73 arttı.

Jimin markası, Pozitif negatif oran analizinde Jimin markasının pozitif oranı% 89,20’dir.

Birkaç haber makalesinin yanı sıra, Güney Koreli hayranlar Şubat ayında Jimin’in başarısını kutladılar ve hemen birkaç hashtag ile trend oldular.

Jimin, En İyi Marka gücüyle aynı şekilde moda ürünlerini resmi olarak tanıtmasa bile, sadece giyerek satabilir. Jimin’in Converse “Chuck 70 version – Heart of the City”, Concept 8’den Earrings, Manomos’tan Glass, Gentle Monster’dan Pink gözlükler, The Lab’dan Dracula Hoodie, Black gibi eşyaların hızla tükenmesine neden olduğu daha önce bildirilmişti. Saint Laurent’den Kanvas Çanta, PatBO’dan Kadife Elbiseler, FILA’dan Hoodie, Nomad Basic Tee Shirt ve Louis Vuitton Cardigan.

Tekrar tebrikler Jimin!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu