K-LİSTE

ITZY’nin Güncellenen MBTI Sonuçları

Üyelerden ikisi MBTI türlerini değiştirdi.

ITZY, 2020’de daha önce grup olarak MBTI testine girmişti, ancak daha yakın zamanda üyeler sonuçlara çok fazla inanmadıklarını söylediler.

Bir hayran, bir arkadaşıyla “MBTI uyumluluğu kötüyse” ne yapmaları gerektiğini sorduğunda, tüm üyeler arkadaşlığın MBTI türlerine bağlı olmadığını öne sürdü.

Yeji: Buna çok güvenme . İnsanları MBTI’larına göre yargılamayın. Yani bunun hakkında düşünmenize gerek yok.

Lia: MBTI uyumluluğunun kesinlikle doğru olduğunu düşünmüyorum. Ama arkadaş öyle düşünebilir. Bu yüzden ona MBTI’nizi söylememeniz daha iyi olur.

Ryujin: MBTI’nizin arkadaşınızla en iyi giden tip olduğunu farz edin, yakınlaşın, bu işe yarayacaktır.

Chaeryeong: Bence önemli değil, sadece yakınlaşın.

Yuna: Ben de MBTI’yi çok severim ama bence bu birbiriniz hakkında ne kadar düşündüğünüze bağlı . Umarım MBTI hakkında düşünmüyorsunuzdur.

İşte ITZY’nin güncellenmiş MBTI sonuçları.

Yeji

Yeji, geçmişte MBTI sınavına girdiğinde bir ISFJ olmasına rağmen, şimdi bir ESFJ olduğunu açıkladı.

ESFJ’ler “Konsolos” tipi olarak bilinir. ESFJ’ler genellikle dışa dönüktür ve etraflarındakileri destekler, her zaman rehberlik sunmaya isteklidir. Fikir sahibi olabilirler, ancak önemsedikleri kişilere inanılmaz derecede sadık olabilirler.

Lia

Lia, MBTI testine ilk girdiğinde bir ENFJ idi. Lia’nın sonucu iki yılda değişmedi.

ENFJ’ler “Protagonist” tipi olarak bilinir. ESFJ’ler gibi, inatçıdırlar ancak başkalarının inançlarını dinlemeye ve kabul etmeye daha isteklidirler. ENFJ’ler inanılmaz derecede tutkuludur, dünyada bir fark yaratmak ister ve başkalarına liderlik etme eğilimindedir.

Ryujin

Lia gibi, Ryujin’in sonucu da teste ilk girdiklerinden beri değişmedi. O hala bir INTJ.

INTJ’ler “Mimar” tipi olarak bilinir. En nadir kişilik tiplerinden biri olan INTJ’ler, inanılmaz derecede rasyonel ve kendi kendine yeterli oldukları bilinmektedir. Dünya hakkında kendi keşiflerini yapmayı tercih ederler ve yeni şeyler bulmak için risk almaya isteklidirler.

Chaeryeong

Chaeryeong, MBTI sınavına ilk girdiğinde bir ESFJ idi. Ama görünüşe göre artık bir ISFJ olduğu için Yeji ile yer değiştirdi.

ISFJ’ler “Defender” tipi olarak bilinir. Genellikle inanılmaz derecede çalışkan ve çevrelerine sadık olmakla ilişkilendirilirler, ancak nezaketleri için dikkat çekmeyi tercih etmezler. ISFJ’ler genellikle küçük ayrıntılara odaklanma eğilimindedir ve genellikle mükemmeliyetçi olabilirler.

Yuna

Yuna, MBTI sonucunu ilk aldığında, ENFJ tipini Lia ile paylaştı. Ama artık bir ENFP oldu.

ENFP’ler “Kampanyacı” türüdür. Genellikle inanılmaz derecede açık fikirli olan özgür ruhlar olarak bilinirler. Son derece sosyal olmalarına rağmen, başkalarıyla daha anlamlı ve duygusal bağlantılara öncelik verme eğilimindedirler. ENFP’ler ayrıca çok yaratıcı ve hayal gücü kuvvetli olduklarıyla bilinirler.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu