K-LİSTE

Netizenler Tarafından Yalan Söylediği İçin Eleştirilen 4 K-Pop İdolü

İdoller geçmişte flört etmek gibi pek çok şey için eleştirildiklerinden, Netizenler K-Pop idollerine karşı oldukça sert olabilir. İdoller ayrıca bazı netizenlerden gerçek dışı oldukları için eleştiri aldı. İşte netizenler tarafından yalan söylediği için eleştirilen birkaç K-Pop idolü.

1. Jaejoong (JYJ)

Jaejoong, Coronavirus’a (COVID-19) yakalandığını “doğruladığında” birçok manşet oldu.

Coronavirüs’e yakalandım.

Hükümetin ve çevremdekilerin verdiği tüm uyarıları yok sayarak yaşamak benim dikkatsizliğimdi.

Bir kişinin davranışının ne kadar büyük bir etkisi olabilir? Tüm toplum…

Benden bulaşmış olabilecekler için üzgünüm.

Yaptığım aptalca yargılar, ben böyle oldum. Bunun benim başıma gelmeyeceğini düşünerek yaşadım.

Şu anda hastanedeyim.

Şu anda geçmişimi düşünerek minnettar ve özür diler gibi hissediyorum.

Söylemek istediğim çok şey var…

Görmek istediğim çok insan var…

— Jaejoong

Ancak Jaejoong, her şeyin bir 1 Nisan şakası olduğunu açıklayınca daha da fazla manşet oldu. Hem Japon hem de Koreli netizenler onu böyle bir “şaka” yaptığı için sert bir şekilde eleştirdiği için bu netizenler için pek hoş olmadı. Jaejoong’un Japonya’daki tüm faaliyetleri de bu skandal nedeniyle iptal edildi.

2. Jessica Jung ( Eski Girls Generation Üyesi )

2016’da Jessica’nın Kore’de solo çıkışını yapacağı bildirildiğinde, netizenler pek mutlu değildi. Birçok netizen Jessica’yı Kore’de geri dönüş yapmaya çalıştığı ve Girls’ Generation’dan ayrıldıktan sonra kariyer kararları hakkında yalan söylediği için eleştirdi.

3. Yewon ( Eski Jewelry Üyesi )

2015 yılında, Lee Tae Im ve Yewon arasında, Yewon’un gayri resmi olarak Lee Tae Im ile konuştuğu ve Lee Tae Im’in Yewon’a küfür etmeye başlamasına neden olan bir olay meydana geldiğine dair haberler çıktı. Yewon, Lee Tae Im ile asla gayri resmi konuşmadığını belirttiği için bu iddiaları daha sonra inkar etti.

Daha sonra olayı gösteren bir video sızdırıldı. Video, Yewon’un Lee Tae Im ile gayri resmi olarak konuştuğunu ortaya çıkardı, bu da Lee Tae Im’in Yewon’a küfretmesine neden oldu. Yewon’un ifadeleri hakkında yalan söylediğini öğrendikten sonra, birçok netizen onu sert bir şekilde eleştirdi.

4. Sunye ( Eski Wonder Girls Üyesi )

2012 yılında Sunye, Koreli-Kanadalı şu anki kocası James Park ile evleneceğini duyurdu

Sunye daha sonra Wonder Girls’ten sözleşmesi sona ermeden ayrılmaya karar verdi. Sunye ayrıca bir süre Kanada’da yaşama planlarını da paylaştı. Birçok netizen, sözleşmesini bitirmeyerek grubunu terk ettiğini düşündükleri için bu davranışları için onu eleştirdi.

Sunye’nin geri dönüş yapmak için bir eğlence şirketi ile anlaştığı ortaya çıktığında. Bir ünlü olan netizenler, Sunye’nin hayatını ünlü olmayan biri olarak geçireceğine inandıkları için ona kızdılar.

Bonus: MC Mong

MC Mong bir K-Pop idolü olmayabilir, ancak o da geçmişte yalan söylediği için sert bir şekilde eleştirildi. 2010 yılında, MC Mong’un zorunlu askerlik hizmetinden kaçmak için kasten birkaç dişini çektiği bildirildi. MC Mong, dişlerin yalnızca kötü sağlık nedeniyle çekildiğini belirttiği için bu iddiaları reddedecekti. Ancak, birçok netizen onun açıklamalarını yalan olarak gördü ve eylemlerinden dolayı onu eleştirdi. MC Mong daha sonra ordusundan kaçınmak için kasten dişlerini çektiği suçlamalarından aklanırken, askere alınmayı kasıtlı olarak yanlış gerekçelerle geciktirmekten suçlu bulundu. Bugüne kadar, MC Mong eylemleri nedeniyle eleştiriliyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu