K-LİSTE

Kalbinizi Hızlandıracak, İzlemeniz Gereken 9 K-Drama

K-drama aşkları söz konusu olduğunda bazen oyunun adı yavaş ve istikrarlıdır. Bu, iki ana liderin bir araya geldiği, ancak bir çift olmak için zaman ayırdığı mükemmel bir tempo. Kalplerini ve ruhlarını yavaş bir hızda birbirleriyle paylaşırlar, tam bir romantizme dalmadan önce birbirlerini tanırlar. Eğer kendinizi geliştirme havasındaysanız, işte göz atmanız gereken dokuz K-dizisi. Yavaş ilerleyen K-dizilerinin birinci bölümüne buradan göz atmayı unutmayın.

1. Weightlifting Fairy, Kim Bok-Joo

Üniversitede halter şampiyonu olma hayali kuran Bok Joo (Lee Sung Kyung), bu hedeflere ulaşmak için ne gerekiyorsa yapmaktan korkmuyor. Güçlü kararlılığı olan güçlü bir kız olan Bok Joo’nun dikkati kolay dağılmaz, ancak Nam Joo Hyuk’un canlandırdığı Jung Joon Hyung ile tanıştığında hayat biraz daha karmaşık hale gelir.

En sevimli gizli olaylardan biri. K-drama dünyasının mücevherleri, ilk kez aşık olurken hayalleri için çabalayan Bok Joo’nun hikayesi birçok kişinin aşık olduğu bir dizi. Yavaş yavaş ilerleyen bir aşk hikayesi olarak kabul edilse de kesinlikle öyle hissettirmiyor. İki ana lider, daha genç oldukları zamanlara geri döner ve yıllar sonra üniversitede tekrar bir araya gelirler. Joon Hyung, Bok Joo’ya olan hislerini ilk fark eden kişidir. ve duygularını itiraf etmesi ancak dizinin ilerleyen zamanlarında olur ve Bok Joo ona bir şans verir. Beklemeye kesinlikle değer ve çıkarken birbirlerinin hayallerini desteklemeye devam ederken ikisini de neşelendirmeden edemezsiniz.

2. Healer

Dramada Ji Chang Wook, ayak işlerini anonim olarak yürüten bir adam olan Seo Jung Hoo’yu ve Park Min Young’ı bir gazeteci olan Chae Young Shin’i canlandırıyor. İkisinin birbirini tanıyan ve trajik bir gizeme karışan ebeveynleri var. Aşık olurlar ve her iki ebeveyninin de gizemini çözmenin bir yolunu bulurlar.

“Şifacı”daki kimyanın yoğunluğu hatırlanması gereken bir şeydir. Seo Jung Hoo, dizinin başından itibaren Young Shin’e açıkça aşıktır, ancak hayatını gizlice yaşadığı için gerçek duygularını ona açıklamaz. Umutsuzca onunla birlikte olmak istiyor ama onun hayatını da tehlikeye atacak olan karanlık ve saklı hayatını ifşa etmek istemiyor. Bunun izleyicilere yaşattığı endişe ve duygular, ikilinin dizinin ilerleyen bölümlerinde birlikte olmalarını çok daha tatmin edici kılıyor!

3. Coffee Prince

“Coffee Prince” Choi Han Kyul’un (Gong Yoo) sahibi olduğu bir kafede yarı zamanlı bir iş bulan Go Eun Chan (Yoon Eun Hye) adında bir erkek fatma hakkındadır. İki lider, Han Kyul’un erkek olduğunu düşünürken Eun Chan’a aşık olduğu ve Eun Chan’ın gerçek cinsiyetini Han Kyul’a açıklamak istemediği karmaşık bir ilişkide sona erer. Bu bir romantizm kasırgası.

Bu dizinin izleyicileri, Eun Chan’ın duygularını Han Kyul’a itiraf etmesini ve Han Kyul’un duygularına karşılık vermesini görmekten başka bir şey istemedi. Bunun için duyulan istek o kadar yoğundu ki diziyi gerçekten tıkınırcasına bir dram haline getirdi ve bugün bir klasik olarak kabul ediliyor. Serinin ikinci yarısına kadar ikisi bir araya gelmese de, birbirlerini tanıdıkça ilişkilerinin büyüdüğünü görmek mükemmel bir duygu birikimiydi.

4. I Am Not a Robot

Kim Min Kyu rolündeki Yoo Seung Ho ve Jo Ji Ah rolündeki Chae Soo Bin, küçük ekranda tekrar görmeyi çok istediğim iki başrol oyuncusu. Min Kyu bir robot aldığında, ona ilgi duyduğunu fark eder. Ancak daha sonra robotunun aslında bir insan olduğunu öğrenir. İkisi, kırılmış güven ve birbirleriyle birlikte olma özlemiyle yürek burkan bir davaya girerler.

Bir patron olarak Min Kyu ve Ji Ah ve onun sahte robotu arasındaki ilişki, yürekleri tamamen çeker. Min Kyu’nun Ji Ah’ın aslında bir robot olmadığını keşfetmesi biraz zaman alsa da, onun insani eğilimlerini saklamaya çalıştığını görmek komik ve eğlenceli bir saat yaratıyor. Min Kyu gerçeği öğrendiğinde, kendisini ihanete uğramış hissettiğini görmek yürek parçalayıcıdır, ancak daha sonra aslında Ji Ah’ı sevdiğini anlamak tüm kelebekleri verir.

5. My Liberation Notes

Park Hae Young tarafından yazılan en yeni senaryoda Son Suk Ku, Kim Ji Won, Lee Min Ki ve Lee El yer alıyor. Dizi, dünyadaki yerlerini bulmaya çalışan üç kardeşin sıradan hayatlarına odaklanıyor.

“Özgürlük Notlarım” denilince akla ilk gelen kelime baygınlık. . Bay Gu (Son Suk Ku) ve Yeom Mi Jung (Kim Ji Won) arasındaki aşk hikayesi, asla gerçekten bir çift olmadıkları için alışılmadıktır. Ama birbirlerini derinden seviyorlar. Bay Gu’nun yürek hoplatan itiraf sahnesi, öpüşme sahnesi ve dizinin sonuna doğru yeniden birleşme, aşk hikayelerini şimdiye kadarki en iyilerden biri yapmaya eşit.

6. Itaewon Class

Park Sae Roy (Park Seo Joon) genç hayatında çok şey yaşar. Babası bir vur-kaç kazasında trajik bir şekilde ölür, okuldan atılır ve üç yıl hapis cezasına çarptırılır. Tüm bu trajedi, Kore’deki en büyük restoran zincirine sahip bir ailenin sonucu olarak gerçekleşir. Hapisten çıktıktan sonra, Sae Roy intikam alacağına yemin eder ve Dan Bam adında kendi restoranını açmaya karar verir.

Sae Roy’un aşk hikayesi oldukça istikrarlı bir şekilde başlayan bir aşk hikayesidir. kalbi bir kadına bağlı. Ama bu, Jo Yi Seo (Kim Da Mi) ile tanıştığında değişir ve Jo Yi Seo, onun dünyasını tamamen alt üst eder. Yi Seo’nun Sae Roy’a olan hisleri amansız ve değişmez olsa da, ona olan hisleri serinin ilerleyen zamanlarına kadar gelişmez. Sae Roy’a karşı hisleri konusunda çok açık ve ısrarcı olduktan sonra, sonunda onun o olduğunu anlar.

7. I’ll Go to You When the Weather is Nice

Mok Hae Won (Park Min Young) Seul’den ayrılıp teyzesiyle geçici olarak kırsal bölgeye taşınmaya karar verdikten sonra eski lise arkadaşı Im Eun Seob (Seo Kang Joon) ile tanışır. Eun Seob, Hae Won’la ilk tanıştığından beri ona aşıktır ve bir süre ayrılmayacağını duyduğu için mutludur. İkisi yeniden arkadaş olurlar ve birbirlerini daha çok tanıdıkça aşık olmaya başlarlar.

Bu drama en masum ve sevimli aşk hikayelerinden biridir. Eun Seob’un Hae Won’a olan kalbi zamana direnen biri. Onu ne kadar çok sevdiği tatlı ve sevimli. Hae Won’u uzaktan izler ve hayatını bu şekilde yaşamaktan tamamen memnundur, ancak Hae Won’a olan duygularını fark ettiğinde, yardım edemez ama onun sıcak doğasına çekilir. İkisi sonunda bir çift olurlar ve beklemeye tamamen değer!

8. Hospital Playlist

Jo Jung Suk, Yoo Yeon Seok, Jung Kyung Ho, Kim Dae Myung ve Jeon Mi Do, tıp fakültesinden beri arkadaş olan beş doktor hakkında bir drama olan “Hospital Playlist”in hem birinci hem de ikinci sezonlarında rol alıyor. Beşi de aynı hastanede, Yulje Tıp Merkezi’nde çalışıyor. Hikaye, arkadaşlıklarının yanı sıra günden güne uğraştıkları romantizm ve hastaları da takip ediyor. Aynı zamanda birlikte bir grup oluşturuyorlar.

Bu drama, Lee Ik Joon (Jo Jung Suk) ve Chae Song Hwa (Jeon Mi Do) ile en nihai yavaş yanan K-drama aşklarından birini içeriyor. ) ikinci sezona kadar bir çift bile olmayın! Ik Joon ve Song Hwa arasındaki ilişki, tıp fakültesi öğrencilerine kadar uzanan bir ilişkidir. İkisi de başka insanlarla çıkma tecrübesine sahipti, ayrıca Ik Joon boşandı.

9. Don’t Dare to Dream (Jealousy Incarnate)

Jung Won (Go Kyung Pyo) ve Hwa Shin (Jo Jung Suk) en iyi arkadaşlardır ancak talihsiz bir şekilde aynı kıza aşık olurlar. Jung Won, Pyo Na Ri’ye (Gong Hyo Jin) aşık olunca bu teori test edilir. Başlangıçta Hwa Shin, Na Ri ile ilgilenmiyor gibi görünüyor, ancak Na Ri’nin Jung Won ile nasıl olduğunu görünce, Hwa Shin yavaş yavaş ilgilenmeye başlıyor.

Jung Won’un sevgisi tek olmasına rağmen Hayranların gerçekten Na Ri’nin kabul etmesini istediği şey, en başından beri gerçekten kalbi olan Hwa Shin’di. Bu diziyi bu kadar benzersiz yapan şey, dizinin büyük bir bölümü için Jung Won ve Na Ri’nin gerçekten çıkıyor olması. İkisi çıkarken Hwa Shin, Na Ri’ye olan hislerinin farkına varır, ancak en iyi arkadaşına ihanet ettiği için kendini kötü hisseder. Bu karmaşık duygulara rağmen, Na Ri ve Hwa Shin birlikte olurlar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu