K-Magazin

Seventeen, Japonya’nın Oricon Daily birinciliği… “Yeri doldurulamaz, K-Pop Lideri”

Seventeen takımadalardaki rakipsiz popülerliğini kanıtlamıştır. Japonya’da Oricon’un zirvesine ulaştı.

Japon Oricon, ayın 10’unda en son grafiği yayınladı. SEVENTEEN, 4. tam albümleri ‘Face the Sun’ ile (9 Haziran itibariyle) Günlük Albüm Sıralamasında birinci oldu.

Sadece bu değil. Yeni albüm ve başlık şarkısı ‘HOT’, Japonya’nın en büyük müzik sitesi olan Line Music’te günlük albüm listelerini ve müzik listelerinde 1 numaraya yükseldi.

Özellikle, Günlük Albüm Listesi’nde yayınlandıktan hemen sonra beş gün üst üste listelerin zirvesinde yer aldı. Haftalık albüm listelerini bile süpürdü ve Japonya’daki güçlü popülaritesini kanıtladı.

Seventeen, ‘Face the Sun’ ile yurtiçinde ve yurtdışında listeleri silip süpürdü. İlk Chodong’da 2.067.769 kopya satış kaydedildi ve ‘Çift Milyon Satıcı’ (satış 2 milyon↑) unvanını elde etti.

Bu arada SEVENTEEN, 25 ve 25’inde Seul’deki Gocheok Sky Dome’da üçüncü dünya turları ‘SEVENTEEN WORLD TOUR ‘BE THE SUN’u gerçekleştirecek.

Seul konseri ile başlayarak, Kuzey Amerika ve Asya arenasını ve ardından Kasım’dan Aralık’a kadar Japonya’da bir dome turu (6 kez) yapmayı planlıyorlar. Dünyanın her yerinden CARAT’larla bir toplantı öngördü.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu