Editörün Seçimi

BTS’in Ajansı Hive, Yeni Nesil K-pop Yıldızlarını Keşfetmek İçin Seçmeleri Çok Etiketli Bir Sisteme Genişletti

8’inde (yerel saat) ‘HYBE MULTI -LABEL AUDITION’, ABD Las Vegas’taki Mandalay Bay Hotel South Convention Center’da hazırlandı. HYBE’s Big Hit Music, Belief Lab, Source Music, Pledis Entertainment, KOZ Entertainment, HYBE Labels Japan ve HYBE America katıldı ve ilk gün seçmeler yapıldı.

HYBE, 20 Mart’tan 4 Nisan gece yarısına kadar 11 yaşından 19 yaşına kadar cinsiyet gözetmeksizin vokal, rap ve dans olmak üzere üç alanda çevrimiçi destek aldı. Hive’a göre, yaklaşık 13.000 kişi başvuruda bulundu.

Yaşın gençlerle sınırlı olması dışında cinsiyet, ırk veya ülke gibi niteliklerle ilgili herhangi bir kısıtlama yoktu. Özellikle Hive, başvuru formunda cinsiyetin “onlar” olarak belirtilebileceği bir sütun oluşturdu ve bu seçmelere fiili günler katıldı. Kendilerini erkek veya kadın olarak ayırmayan non-binery, kendilerine ‘o’ veya ‘onlar’ olarak atıfta bulundu.

Bir HYBE yetkilisi, “7 Hive firmasının seçmelerini tek bir yerde yaparak seçmelere katılma arzusu var, ancak hangi etikete sahip olduklarından emin olmadıkları için tereddüt edenler çeşitli sanatçı profillerine uygun olacaktır. Yeteneklerini birçok etiketin önünde gösterebilirler.” dedi.

“Çok etiketli seçmeler, bölgesel ve kültürel sınırlar olmaksızın, K-pop ve Asya’nın ötesinde neredeyse her ülkeden, bölgeden, ırktan ve arka plandan küresel yetenekleri işe alıyor.

8’inde öğlen başlayan seçmelere çok sayıda ve çeşitli başvurular yapıldı. Kalkınan vokalist kylie huang ve hevesli dansçı diane moran, bir seçmelerde tanışan ve arkadaş olan genç Las Vegas kızlarıdır. Güney Kaliforniya Üniversitesi’nde (USC) müzik eğitimi alan Chloe Villamayor (19), 18 saatlik bir yolculuğun ardından buraya geldi.

Sonucun ne olacağını henüz bilmiyoruz. Seçme sahneleri, sahadaki yargıçlara ek olarak birkaç Hive etiketi acemi geliştirme yetkilisi tarafından izlenmek üzere kaydedilir ve yedi şirketin tamamı tarafından paylaşılır. Belirli bir süre inceleme sürecinden geçtikten sonra her etiket, istenen hedefle doğrudan iletişime geçecektir. Yinelenen etiketler bir etiketle iletişim kurabilir.

8’inden başlayarak HYBE, BTS’in Las Vegas’taki Allegiant Stadyumu’nda konser vereceği 9, 15 ve 16’sında dört gün boyunca bir seçme yapacak. Las Vegas’ı ziyaret eden herkesin bu süre zarfında alanı özgürce deneyimleyebilmesi için karar verildi ve önceden başvuru yapmamış olsanız bile yerinde başvuru yapabilirsiniz.

Bu, HYBE’ın her zaman teşvik ettiği ‘hayran deneyimini genişletme’ değeriyle uyumludur. Asıl yerinde, mesaj yazıp post-it ekleyebileceğiniz bir alan ve SNS ekranına benzeyen bir fotoğraf alanı hazırlayarak mevcut seçme salonunun kalıbını kırmaya çalıştı.

HYBE yetkilisi, “Çok etiketli seçmeler sadece yetenek keşfetme amaçlı değil. HYBE, hayranlarına her zaman eğlenceli ve sürükleyici bir deneyim sunmaya çalışıyor.” dedi, “Las Vegas’ta bir seçme yaptık. Aynı dönemde BTS konserinin düzenlendiği ve dünyanın her yerinden BTS, K-Pop ve müzik hayranlarına başka bir neşe getirmek istiyoruz.” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu