K-Drama Tanıtım

All of Us Are Dead (2022) Dizi Tanıtımı

All of Us Are Dead (Korece: 지금 우리 학교는) zombi kıyameti temalı, korku öğeleri barından bir Güney Kore televizyon dizisidir. Dizinin oyuncu kadrosunda Park Ji-hu, Yoon Chan-young, Cho Yi-hyun, Park Solomon, Yoo In-soo, Lee Yoo-mi, Kim Byung-chul, Lee Kyu-hyung ve Jeon Bae-soo gibi isimler yer almaktadır. Dizi Güney Kore’de bir zombi kıyametinin aniden patlak vermesi nedeniyle bir lisede öğrencilerin can güvenliğinin tehdit altına girmesini içeren bir konuyu ele alıyor. Dizi genel itibariyle Joo Dong-geun’un 2009 ve 2011 yılları arasında yayınlanan Now at Our School adlı webtoon’una dayanmaktadır.

Dizi 28 Ocak 2022’de Netflix’te yayınlandı.

Dizinin Konusu

Bir bilim deneyinin ters gitmesinin ardından yerel bir okul zombilerle dolup taşar ve zombilerle dolu okulda köşeye sıkışan öğrenciler hayatta kalmak için mücadele eder. Aç ve susuz bir şekilde, enfekte olmamak için adeta bir savaşın ortasına düşen öğrenciler okulda bulabildikleri her şeyi kullanmalıdırlar.

Lise 2. sınıf öğrencisi Nam On-jo (Park Ji-hu)
Lise 2. sınıf öğrencisi Lee Cheong-san
Lise 2. sınıf öğrencisi Choi Nam-ra (Cho Yi-hyun)
2. sınıf öğrencisi Lee Su-hyeok (Park Solomon)
Lise 3. sınıf öğrencisi Yoon Gwi-nam (Yoo In-soo)
Lise 2. sınıf öğrencisi Lee Na-yeon (Lee Yoo-mi)
Lise 2. sınıf öğrencisi Yang Dae-su (Im Jae-hyuk)

Tanıtım Videoları (Teaser) & (Trailer)

Oyuncular

Karakterler

Nam On-jo

All of Us Are Dead’in bir ana karakteri varsa, muhtemelen On-jo’dur. Bir sağlık görevlisi ve itfaiyeci olan babası sayesinde, kaos sırasında sakinliğin ve mantığın sesidir ve genellikle hayatta kalmak için dahice önerilerde bulunur. Aynı zamanda arkadaşlarına şiddetle sadıktır ve onları acı sona kadar savunacaktır. On-jo’nun popüler sınıf arkadaşı Su-hyeok’a aşık olması ve hayat boyu arkadaşı Cheong-sun da ona aşık olması, onun da gerçek hayattan habersiz olması nedeniyle bir aşk üçgeni alt konusu da vardır.

Lee Cheong-san

Muhtemelen On-jo ile birlikte baş karakter olan Cheong-san, dizi boyunca kendisini birçok beklenmedik çıkmazın içinde bulur ve (neredeyse) felaketten kaçınmak için her zaman hızlı düşünmeyi başarır. On-jo onun en büyük endişesi ve onu zarardan korumak için her şeyi yapacağı açık. On-jo gibi, arkadaşlarına son derece sadıktır ve onların da güvenliğini sağlamak için elinden gelen her şeyi yapar. Dizinin en sevimli anlarından biri, Cheong-san’ın, annesinin tavuk restoranına onun adını verdiği ve yüzündeki çizgi film logosuyla tamamladığı siniridir.

Lee Su-hyeok

Su-hyeok, On-jo’nun bahsi geçen aşkı ve oldukça tatlı olduğu için nedenini anlamak kolay. Hyosan Lisesi’ndeki en popüler çocuklardan biri, aralarından seçim yapabileceği kızları var. Ancak, dikkatini çeken On-jo mu, yoksa sessiz, çalışkan sınıf başkanı mı? Bu dizideki gençlik dizisini bu kadar çekici yapan başka bir aşk üçgeni. Cheong-san ve İyileşmiş bir zorba olan kendisi genellikle arkadaşlarını kurtarmak için kendilerini feda etmeye çok heveslidirler.

Choi Nam-ra

Sınıf arkadaşları tarafından “Prez (Başkan’ın Kısaltması)” olarak da bilinen sınıf başkanı Nam-ra, akranlarıyla fazla etkileşime girmeyen ciddi bir öğrencidir. Su-hyeok’un ona olan bariz ilgisine rağmen, zombiler etrafındaki insanlara saldırmaya başlayana kadar, Su-hyeok’u defalarca başından savar. Kriz devam ederken, diğerlerinin onlara gerçekten yardım etmek istediğine dair şüphelerine rağmen kabuğunu kaybeder ve grubun hayatta kalmasının önemli bir parçası haline gelir.

Yoon Gwi-nam

Gwi-nam, grubundaki baş kabadayı değil, ancak salgın başladığında hızla o hale geliyor. İlk başta, o da herkes kadar korkar, ancak çok geçmeden acımasız hale gelir ve kaçabilmek için diğerlerini kelimenin tam anlamıyla zombilere atar. Onun ihaneti oradan daha da kötüleşir. Görüp görebileceğiniz en kolay nefret edilen kötü adamlardan birine dönüşüyor.

Lee Na-yeon

Biraz züppe olan Na-yeon, ilk birkaç bölümde mahsur kaldığı öğrenciler arasında kutuplaşan bir figürdür. Cheong-san’ın en iyi arkadaşı Gyeong-su’yu küçümsüyor çünkü o sosyal yardım alıyor. Ne zaman birisine virüs bulaşsa, Na-yeon, dışarı adım atar atmaz kesinlikle enfekte olacakları (hatta öldürülecekleri) anlamına gelse bile, kişinin odadan çıkmasını talep eden ilk kişidir.

Jang Ha-ri

Ha-ri, bir karakterin dediği gibi “Çok havalı”. Okçuluk takımının kaptanı, zombiler saldırdığında kesinlikle işe yarayan Bullseye (Kurgusal Karakter) gibi vurma becerisine sahip. Ha-ri, bölgesel yarışmalara katılamadığı için ezici bir hayal kırıklığıyla karşı karşıya kalmış olsa da, Hawkeye (Marvel Karakteri) benzeri amacı ile sayısız öğrenciyi kurtararak kendini çabucak kurtarır. Kızlar tuvaletinde mahsur kalan bir grup hayatta kalanın sınıfta sıkışıp kalan ana karakterlerden uzaklaşmasına yardımcı olur.

Bullseye Kimdir?

Bullseye bir kiralık katildir. Hedefini asla kaçırmaz. Öldürmek onun için bir zevktir ve Daredevil için özel bir değeri olan tek kadını, Karen Page’i öldürdüğünde, onunla düşmanlıkları şahsi bir boyuta ulaşmıştır. Marvel’s The Daredevil adlı yapımda, özel FBI ajanı Benjamin Poindexter karakteri ile hayat bulmuştur.

Park Mi-jin

Doğru okçu saldıran bir zombiyi alt ettiğinde Mi-jin, Ha-ri’ye aşık olur. İki bağ, başlangıçta sözlü – sonra da fiziksel – bir yüzleşmeye girdikten sonra. Hayatta kalma adına farklılıkları bir kenara bırakmanızı sağlayacak bir ölüm kalım durumu gibisi yoktur. Mi-jin, bu dizideki en komik karakterlerden biridir ve genellikle sizi yüksek sesle güldüren espriler yapar.

Yang Dae-su

Grubun komik kişisi olarak Dae-su hoş bir sürpriz. Evet, Jang Wu-Jin’in ablası Ha-ri’ye büyük bir tutkusu olduğu için arkadaşına “kayınbirader” diye hitap etmek de dahil olmak üzere bazı komik replikleri var. Dae-su şakalar ve komik yüz ifadeleri yapmanın yanı sıra oldukça hoş bir şarkıcı ve bu arada grubu birden fazla şarkıyla süslüyor. Ayrıca erkenden korkaklık olarak kabul edilebilecek şeylerle savaşır ve sonunda liderlerden biri haline gelir.

Han Gyeong-su

Gyeong-su, Cheong-san’ın yakın arkadaşıdır ve okulda popüler bir şakacıdır, ancak Na-yeon’la sık sık kafalarını karıştırır.

Min Eun-ji

Eun-ji, okulunda bir zorbalığın kurbanıdır ve kendisine eziyet edilirken yanında olduğu için Hyosan Lisesi’ndeki herkesten nefret eder. Zombiler aşağıda saldırmaya başladığında okulun çatısındadır.

Park Sun-Hwa

İngilizce öğretmeni Bayan Park, fakülte arasında okuluna büyük bir şey olduğunu fark eden ilk kişidir. İlk enfekte öğrenciye okul revirine kadar eşlik eder ve mümkün olduğu kadar çok öğrenciyi kurtarmaya yardım eder. Bu dizinin kahramanlarından biri ve kendisinden başka birine bile yardım etmek isteyen birkaç öğretmenden biri.

Lee Byeong-Chan

Hyosan Lisesi’nde fen bilgisi öğretmeni olan Bay Lee, bir zamanlar bir ilaç şirketinde çalışan parlak bir bilim adamıydı. Aynı zamanda oğlunun zorbalara karşı savaşmasına yardım etmek için yarattığı zombi virüsünün de farkında olmadan yaratıcısıdır. Daha fazla çalışmak için okula enfekte bir hamster taşıdığında, bir öğrenci onu keşfeder, ısırılır ve kaos başlar. Bay Lee, virüsü tedavi etmeye çalışıyordu ve virüsün yayılmasını önlemek için elinden gelen her şeyi yaptı, böylece onu serinin daha trajik isimlerinden biri yaptı.

Nam So-ju

On-jo’nun sağlık görevlisi/itfaiyeci babası So-ju, bu serideki bir başka kahraman figür. Okuldaki kızına ulaşmak için protokole karşı çıkar ve bu süreçte hayatta kalma becerilerini işe koyar. Yol boyunca, harap olmuş bir araçtaki bir aileyi kurtarmak ya da On-jo’yu kurtarmak için onları kendi başlarına bırakmak gibi bazı zor kararlar vermek zorundadır.

Park Eun-hee

Virüs Hyosan’ı ele geçirmeye başladığında, itfaiyeci So-ju, şehrin meclis üyesi Park Eun-hee’nin komutasındaki hükümet çalışanlarından oluşan bir ekibi kurtarmaya gönderilir. Karantina kampına vardıklarında Park, kasabada mahsur kalan enfekte olmayan vatandaşlara yardım etmek ister, ancak sıkıyönetim sırasında ordu tarafından geride kalır.

Kamera Arkası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu