K-Medya

“Sorun değil çünkü Amerika’da”, K-Netizenler BTS’den V’nin New York’ta maske takmadığını gördükten sonra bir sorun görüp görmediklerini tartışıyorlar

BTS V, ABD’de maskesiz görüntülendi.

Yakın tarihli bir çevrimiçi topluluk forumunda, K-netizenler, BTS‘den V‘nin New York’ta maske takmadığını gördükten sonra bir sorun görüp görmediklerini tartıştı.

Gönderiyi oluşturan netizen, “Birinci görüş, Amerika’da maske kısıtlaması yok, bu yüzden sorun değil. İkinci görüş, sorun değil ve Kore’ye dönmesi gerektiği için maske takmalı.” Netizen ayrıca, BTS üyelerini New York City’deki otellerinin garajında yürürken kaydeden bir fan videosundan alınan V’nin bir fotoğrafını da yayınladı. Gönderi, Amerika Birleşik Devletleri ve Güney Kore’deki farklı COVID-19 politikalarını değerlendirirken K-netizenlerden farklı tepkiler aldı. Güney Kore şu anda toplantılarda, maskelerde, iç mekan politikalarında ve daha fazlasında toplanan insan sayısı konusunda birçok kısıtlamaya sahiptir.

V’nin ‘maskesiz’ görünümünde sorun görmeyen K-netizenler şu yorumu yaptı:

“Şu anda Amerika’daki durum bundan ibaret. Maske yüzünden böyle tepki veren ülkeler sadece Kore ve Çin.”
“Önemli değil mi? Sen sadece o ülkenin politikalarını takip ediyorsun.”
“Öyleyse ne? Orada, maskeler üzerinde daha fazla özgürlük var.”
“Bu ülkenin politikaları bu yüzden önemli değil.”
“Amerika’nın geçen yıldan bu yana maske takmamaya başladığı pek çok bölgesi var. Amerika’ya gitme şansı bile bulamayanlar için ne bilebilirsin ki? Loll”
“BLACKPINK ayrıca Amerika’ya giderken maske takmıyor.”
“Bekle… herkesin bunu [V’ye] bir binanın içinde yürürken kısa bir klipte yapması çok sinir bozucu. BTS politikaları iyi takip ediyor, bu yüzden onu takip eden siz olmalısınız.”

“Bu Amerika beyler. Amerika kısıtlamalarında daha özgür, bu yüzden sorun değil Loll.”

V’de maske takmama sorununu bulan K-netizenler şu yorumu yaptı:

“Amerika tehlike seviyeleri açısından daha şiddetli ama Amerika’ya gider gitmez maskesini çıkarıyor. O ülkenin politikasına göre olduğu için sorun değil de ne demek? O zaman maskeleri serbest bırakmakta sorun yok” Kore’de de mi?”
“Amerika’nın maske takmaması ciddi bir sorun. O ülkede izin verilip verilmediğine bakılmaksızın, iki kişinin daha COVID-19’a yakalanmasına neden olabilecek şey bu.”
“Eğer Koreliyse maske takmalı…yoksa oradan COVID-19’u getirebilir.”
“Aşı olmuş olsanız bile maske takmanız doğru. Biz de maske takıyoruz. COVID-19’a yakalanmaktan sadece BTS mi kaçınıyor?”
“Lütfen COVID-19 kapmayın ve geri dönün.”

“Vay canına. O zaman kendini karantinaya almak zorunda.”

Bu konu hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?

Kaynak
allkpop

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu