K-Medya

Hükümetin Amansız COVID-19 Dalgasının Ortasında En Zorlu Virüs Sınırlarını Genişletmesi Muhtemel Değil

Kore günlük 1.784 COVID-19 vakası bildirdi

COVID-19 pandemisinin dördüncü dalgası, günlük vaka yüklerinin yeni zirvelere ulaşmasıyla birlikte, sıkı sosyal mesafe önlemlerine rağmen burada herhangi bir azalma belirtisi göstermiyor.

Kore Hastalık Kontrol ve Önleme Ajansı (KDCA) Salı günü 1.784 yeni enfeksiyon bildirdi ve 13 Temmuz’da belirlenen 1.615’lik rekoru geçti. Günlük vaka sayısı art arda iki hafta boyunca 1.000’in üzerinde kaldı ve hükümetin bu süreyi uzatması kuvvetle muhtemel. 25 Temmuz’da sona ermeden önce Seul metropol bölgesinde 4. seviye sosyal mesafe önlemleri devam ettirilmeli.

Bu arada tıp uzmanları, daha güçlü önlemlerin gerekli bir kaçınılmazlık olduğuna inanıyor.

Salı günkü toplam, o akşam eve geri gönderilen, koronavirüsün vurduğu Cheonghae deniz korsanlıkla mücadele biriminin askerleri arasında teyit edilen 270 vakayı bile yansıtmadı.

Enfeksiyonlardaki amansız artışlar, durumu bir hafta ila 10 gün içinde kontrol altına almak için sıkı tedbirlerin alınmasını bekledikleri için sağlık yetkililerini yüksek alarma geçirdi.

12 Temmuz’dan bu yana Seul, çevredeki Gyeonggi Eyaleti ve liman şehri Incheon, iki veya daha fazla kişinin akşam 6’dan sonra bir araya gelmesini yasaklayan 4. Seviye kısıtlamaları altında.

Sağlık ve Refah Bakanlığı üst düzey yetkilisi Lee Ki-il Çarşamba günü yaptığı açıklamada, “Başlangıçta önlemlerin bir hafta içinde görünür etkilerini görmeyi bekliyorduk, ancak herhangi bir sonuç görmüyoruz.” dedi.

“Sayının Cuma veya Cumartesi günü düşmesini bekliyoruz,” diyen bakan, önümüzdeki hafta sonu civarında hükümetin başkent bölgesi için 26 Temmuz’dan itibaren kabul edilecek yeni mesafe önlemlerini açıklayacağını da sözlerine ekledi.

Sağlık bakanlığı, rekor düzeydeki günlük çetelenin, yaz tatili döneminde ülke genelinde seyahatlerini artıran insanların yanı sıra, son derece bulaşıcı Delta varyantının varlığından kaynaklandığını söyledi.

KDCA’ya göre, Temmuz ayının ikinci haftasında toplam enfeksiyonların yaklaşık yüzde 34’ünün Delta varyantından olduğu tespit edildi. Rakam Haziran ayının üçüncü haftasında sadece yüzde 2.5 idi.

KDCA, bu hızda önümüzdeki haftalarda baskın tür haline gelebileceğini söyledi.

Bu durum göz önüne alındığında, mevcut önlemlerin üzerine daha güçlü önlemlerin eklenmesi gerektiğinde ısrar eden tıp uzmanlarına göre, 4. Seviye mesafe önlemlerinin uzatılması kaçınılmaz görünüyor.

Ewha Womans Üniversitesi Tıp Merkezi’nde solunum yolu hastalıkları uzmanı olan Chon Eun-mi, “Pandeminin dördüncü dalgası zirveye ulaşmadı. Günlük vaka yükleri daha da artacak.” dedi.

“Hükümetin bir kilitlenmeden uzak olan en üst düzey sosyal mesafe önlemleri, yalnızca gençler arasında akşam toplantılarını sınırladığı için mevcut virüsün yayılmasını engellemede etkili değil.” dedi.

Chon, daha güçlü ve daha özel önlemlere ek olarak, hükümetin “balon etkisi” enfeksiyonlarının daha az sert düzenlemelerle diğer bölgelere yayılmasını önlemek için ülke çapında aynı düzeyde mesafeyi benimsemesi gerektiğini söyledi.

Bu Yazıyı Değerlendir

Bu yazıyı çeviri ve içerik kalitesi bakımından değerlendirmen sitemizi daha iyi hale getirmemiz için çok önemli

Ortalama Puan 0 / 5. Toplam Oy: 0

Bu yazı hiç oylanmamış.

Bu yazıyı beğenmemene üzüldük

Bu yazıyı nasıl daha iyi hale getirebiliriz?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu