K-Pop

Yapay Zeka, BLACKPINK’in En İyi 10 Şarkısında Ne Kadar Senkronize Olduğunu Açıkladı!

İşte en çok (ve en az) senkronize oldukları şarkılar.

Bir yazılım, BLACKPINK’in en iyi 10 şarkısında ne kadar senkronize olduğunu analiz etti. Sonuçlar nasıl?

Yapay zeka dehası ve YouTube içerik oluşturucusu techie_ray yeniden iş başında. BTS, TXT, ITZY ve IZ*ONE gibi grupların ne kadar senkronize olduğunu belirlemek için yapay zekayı kullandıktan sonra, bu sefer BLACKPINK’i analiz ediyor. İşte Jisoo, Jennie, Rosé ve Lisa’nın en iyi 10 koreografisinde nasıl senkronize oldukları.

10. “Whistle”

“Whistle”ın koreografisi, senkronizasyona odaklanmak yerine, şarkının egzotik hip-hop melodisine uyması için harika hareketler içeriyor.

Techie_ray’in AI yazılımına göre, BLACKPINK, “Whistle” gerçekleştirirken %58,9 senkronizasyon oranına sahip.

9. “Don’t Know What To Do”


“Don’t Know What To Do”, yumuşak ve akıcı hareketleri keskin ve açısal vücut hareketleriyle dengelemede harika bir iş çıkarıyor.

Techie_ray’in AI yazılımına göre, BLACKPINK, “Don’t Know What To Do” gerçekleştirirken %75.76’lık bir senkronizasyon oranına sahip. Ancak techie_ray, sürekli değişen kamera açıları ile dans pratiklerinin puanlarının olması gerekenden biraz daha düşük olabileceğini tavsiye etti. Analiz ayrıca, “Don’t Know What To Do”nun tüm BLACKPINK koreografilerinden en karmaşık olanı olduğunu gösterdi.

8. “DDU-DU-DDU-DU”

Bu şarkının güçlü koreografisi, BLACKPINK’i uluslararası yıldızlığa itmesine yardımcı olmasının nedenlerinden biri.

Techie_ray’in AI yazılımına göre BLACKPINK, “DDU-DU-DDU-DU” gerçekleştirirken %78,52 senkronizasyon oranına sahip. Ancak bu, hareketli kamera açılarından etkilenebilecek başka bir analizdir.

7. “Kill This Love”

“Kill This Love” koreografisinin askeri tarzı, düştüğünde her BLINK’i biçimlendirdi.

Techie_ray’in AI yazılımına göre, BLACKPINK, “Kill This Love”ı gerçekleştirirken %79.91 senkronizasyon oranına sahip.

6. “How You Like That”

“Nasıl Seversiniz” keskin ve hızla değişen hareketlerle ve karmaşık kol hareketlerine çok fazla odaklandı.

Techie_ray’in AI yazılımına göre, BLACKPINK, “How You Like That” gerçekleştirirken %79.94’lük bir senkronizasyon oranına sahip.

5. “Lovesick Girls”

BLACKPINK’in diskografisine daha yumuşak tempolu bir başlık parçası getiren “Lovesick Girls”, eşit derecede pürüzsüz ve kaygan dans hareketlerine sahipti. Techie_ray’in AI yazılımına göre, BLACKPINK “Lovesick Girls” performansında %83,31’lik bir senkronizasyon oranına sahip. Analiz ayrıca “Lovesick Girls”ün tüm BLACKPINK koreografileri arasında en karmaşık oluşumlara ve akrobatik hareketlere sahip olduğunu gösterdi.

4. “BOOMBAYAH”

BLACKPINK, “BOOMBAYAH” ile ilk günden itibaren onu öldürüyordu, şarkının koreografisinde nefes almak için zar zor duruyordu. Techie_ray’in AI yazılımına göre, BLACKPINK “BOOMBAYAH” gerçekleştirirken %84.06 senkronizasyon oranına sahip.

3. “Forever Young”

Bu şarkının koreografisi en iyi hissi veriyor, bol akıcı, suya benzer hareketlerle sahilde dans ediyor.

Techie_ray’in AI yazılımına göre, BLACKPINK, “Forever Young” gerçekleştirirken %87,1’lik bir senkronizasyon oranına sahip.

2. “Playing With Fire”

“Playing With Fire”ın koreografisi özellikle karmaşık değil, ancak şarkının karanlık ve güçlü hissine mükemmel bir şekilde uyuyor. Techie_ray’in AI yazılımına göre, BLACKPINK, “Playing With Fire” gerçekleştirirken %90.21’lik bir senkronizasyon oranına sahip.

1. “As If It’s Your Last”

Enerjik hareketler ve sevimli ve eğlenceli bir hisle, “As If It’s Your Last” koreografisi, hayranların grubun “pembe” tarafı dediği şeyin tonunu gerçekten belirliyor. Techie_ray’in AI yazılımına göre, BLACKPINK, “As If It’s Your Last” gerçekleştirirken %90,49 senkronizasyon oranına sahip.

Her şarkının tam puanlarını görmek için (BLACKPINK’in çıkış öncesi performanslarından birinin analizi dahil), burada techie_ray’in videosuna göz atmayı unutmayın:

Bu Yazıyı Değerlendir

Bu yazıyı çeviri ve içerik kalitesi bakımından değerlendirmen sitemizi daha iyi hale getirmemiz için çok önemli

Ortalama Puan 5 / 5. Toplam Oy: 2

Bu yazı hiç oylanmamış.

Bu yazıyı beğenmemene üzüldük

Bu yazıyı nasıl daha iyi hale getirebiliriz?

Kaynak
koreaboo

Jennie's M4A1

Adını yazsam sahilimin ıslak kumlarına...

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu