Editörün SeçimiK-MedyaK-Pop

HYBE Labels, Kötü Amaçlı Yorumlara ve Sanatçılara Hakaret Edenlere Karşı Hukuki İşlemlerle İlgili Güncellemeyi Paylaştı

HYBE, sanatçılarına saldıran kötü niyetli yorumculara ve diğer kişilere karşı yasal tepkisi hakkında bir açıklama yayınladı.

29 Haziran’da HYBE Labels sanatçılarının (BTS, TXT, SEVENTEEN, NU’EST, ENHYPEN) korunmasına ilişkin aşağıdaki ingilizce açıklamayı paylaştı:

“Şirketimiz, sanatçılarımız [BTS, TXT, SEVENTEEN, NU’EST ve ENHYPEN] ile ilgili kötü niyetli eleştiriler, asılsız bilgilerin yayılması, cinsel taciz, kişisel saldırılar ve karalama dahil olmak üzere kötü niyetli faaliyetlerin failleri hakkında düzenli olarak yasal işlem başlatmaktadır. Bu faaliyetler hakkında bir güncelleme yapmak istiyoruz.

Tekrar eden paylaşımlarda bulunan veya kötü niyetli cevaplar yayan failler hakkında iftira (Bilgi ve İletişim Ağı Kullanımının ve Bilginin Korunması Hakkında Kanun’un 70. Maddesi vb.) ve hakaret (Ceza Kanunu’nun 311. Maddesi) suç duyurusunda bulunduk. çevrimiçi topluluklar, bloglar ve sosyal medya üzerinde sosyal olarak kabul edilebilir görüşlerin ifadesinin sınırlarını aşan yazılar.

Failler hakkında isimsiz afişler içeren suç duyuruları yapıldı; Kanıt bırakmamak için oluşturulan ve daha sonra silinen gönderilerde bile, bu tür gönderilerin içeriklerini toplayıp kolluk kuvvetlerine teslim etmek için gerçek zamanlı izleme gerçekleştirdik. Faillerin tespit edilebilmesi ve soruşturmaların gizli kalmasını sağlamak için devam eden davalar hakkında daha fazla ayrıntı veremeyebileceğimizi veya yorum yapamayacağımızı anlamanızı rica ediyoruz ve tahsilattan kaçan kötü niyetli çevrimiçi gönderiler oluşturmaya yönelik her türlü girişimin açıklığa kavuşturulmasını istiyoruz. delil veya kasıtlı olarak yanıltıcı kolluk soruşturması daha güçlü bir yanıtla sonuçlanacaktır. Daha önce de belirttiğimiz gibi, herhangi bir sanatçı hakları ihlalinin kovuşturulmasında uzlaşmaya ve hoşgörüye karşı katı bir politika sürdürüyoruz.

Sanatçılarımızla ilgili kötü niyetli paylaşımlar hakkında düzenli olarak bilgi topluyor, bunları yetkililere bildiriyor ve suç duyurusunda bulunuyoruz. Tüm hayranlardan sanatçılarımızla ilgili bilgileri yasal yardım hatlarımıza göndermelerini rica ediyoruz. Sanatçılarımızın hayranlarının gösterdiği sevgi ve bağlılık için her zaman minnettarız.

Sanatçılarımızın haklarının tam olarak korunmasını sağlamak için çalışmaya devam edeceğiz.

Teşekkür ederim.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu