Editörün SeçimiK-Magazin

BTS, ‘Butter’ 400 Milyon İzlenme ile Beş Haftadır En İyi Billboard’da ‘Katman Eğimi’

BTS (BTS) “Butter”, müzik videosunun 400 milyon izlenme rekorunun yanı sıra, art arda beş hafta boyunca Billboard ana single tablosunun zirvesinde yer aldı.

28’inde (ABD yerel saati ile) bir Billboard makalesine göre, “Butter” arka arkaya beş hafta boyunca Billboard’un ana single tablosu “Hot 100″ün zirvesinde yer almaya devam etti ve BTS’in en uzun soluklu 1 numaralı listesini kırdı. 1 kayıt. “Tereyağı”, aralarındaki en uzun süre olan beş hafta boyunca grafiğin en üstünde kalacak.

Hot 100, akış sayısı, müzik satışları ve radyo yayınları gibi göstergeler ekleyerek ABD’deki en popüler şarkıları sıralayan bir listedir.

Çıkışının ilk haftasında Hot 100’ün zirvesine giren şarkı, BTS’in ilk İngilizce şarkısı olan hit single “Dynamite”ı (toplamda üç haftada bir numara) geçerek, geçen hafta dört hafta zirveye ulaştı. .

Hot 100 listesinin zirvesinde yer alan 1.125 şarkıdan 196’sı, “Butter” dahil olmak üzere beş haftadan fazla bir süredir zirvede kaldı.

No olarak çıkış yapan 54 şarkıdan. Hot 100’de 1 numara olan 11 şarkı, üst üste beş haftadan fazla bir süredir listenin başında yer alıyor.

“Butter”, grubun Hot 100 listesine girmesinden bu yana en uzun süre ikinci kez listenin başında yer alan şarkısı. En uzun soluklu rekor ise Mariah Carey ve Boys To Men’in hit şarkısına ait” 1995’te piyasaya sürülen ve art arda 16 hafta listenin başında yer alan One Sweet Day”.

BTS, Hot 100’ün zirvesine 10. kez ulaştı. Daha önce “Dynamite” (3 kez), öne çıkan şarkı “Savage Love”ın remiksi (1 kez) ve bir Kore şarkısı “Life” ile listenin zirvesindeydiler. Devam Ediyor” (1 kez).

“Butter”, piyasaya çıktığı beşinci haftaya girmesine rağmen diğer rakiplerini geride bırakan satış hacmini koruyarak zirvedeki yerini korumayı başardı.

Billboard’a göre, “Butter”ın liste toplama döneminin 18.’den 24’üne kadar indirilen müzik sayısı, önceki haftaya göre %15 artışla 128.400 oldu. Rakam, art arda beş haftadır ikinci sırada olan Olivia Rodrigo’nun “Senin İçin İyi” (9.200 vaka) tablosundan neredeyse 14 kat daha yüksek.

Bu sayede “Butter”, beş hafta boyunca “Dijital Şarkı Satışları” tablosunun zirvesinde yer aldı.

Piyasaya sürülmesinden bu yana beş hafta boyunca her hafta 100.000’den fazla ürün sattı. Billboard, bu kaydın dünyaca ünlü İngiliz şarkıcı-söz yazarı Ed Sheeran’ın 2017’deki “The Shape of You”dan bu yana ilk olduğunu bildirdi.

“Butter”ın orijinal şarkısı ve enstrümantal versiyonu geçen ayın 21’inde, “Hotter” versiyonu aynı ayın 28’inde, “Sweeter” versiyonu ve “Cooler” versiyonu remix’i de geçtiğimiz ayın 21’inde yayınlandı. bu ayın 4. Hepsi 69 sent indirimle satıldı.

“Butter” içeren gerçek albümler olan LP (vinil) ve kaset satışlarının da bu haftaki hesaplamaya yansıması bekleniyordu, ancak gecikmeli teslimat nedeniyle beklenmedik bir şekilde listeden çıkarıldılar. Bununla birlikte, şarkının ezici satış hacmi, BTS’in fandomunun bir onayı olarak görülebilir. Billboard, fiziksel albüm satışlarının gelecek haftanın grafiğine yansıyacağını söyledi.

Dinleme oturumlarının sayısı önceki haftaya göre sadece %1 azalarak 12,4 milyona düştü ve akışlı şarkıların sayısı “Akış Şarkıları” tablosunda 24. sıradan 18. sıraya yükseldi.

Radyo dinleyicileri yüzde 6 artarak 27,6 milyona yükselmeye devam etti. “Radyo Şarkıları” tablosu da 25. sıradan 22. sıraya yükseldi.

Bu arada, ajansı Big Hit Music’e göre 29’unda, geçen ayın 21’inde yayınlanan “Butter” müzik videosunun YouTube’daki izlenme sayısı önceki gün 23:01’de 400 milyonu aştı. Bu, YouTube’da 400 milyondan fazla izlenen BTS’in 13. müzik videosu.

“Butter” müzik videosu, şarkının kendisi kadar yeni rekorlar yaratan dört Guinness Dünya Rekoru’na sahiptir.

Yayınlandığı tarihte, eşzamanlı kullanıcı sayısı 3,9 milyonu aşarak, bir YouTube müzik videosunun ilk gösterimi için en yüksek rekoru (premier) belirledi ve “24 saat içindeki en yüksek görüntüleme sayısı” (18,2 milyon) olarak kabul edildi. YouTube müzik videosu geçmişinde.

BTS’in Japon takımadalarında yayınlanan en iyi albümü “BTS, The Best”, geçen haftanın ardından bu hafta Oricon haftalık albüm tablosunun zirvesinde yer aldı.

Oricon tarafından aynı gün (21’den 27’ye) yayınlanan listeye göre, albüm bir haftada 76.000 kopya sattı ve kümülatif satışları 858.000’e çıkardı. Bu, bu yıl Japonya’da yayınlanan albümler arasında en yüksek kümülatif satış hacmidir.

“BTS, the Best” aynı zamanda Oricon Günlük Albüm Listesi’nde 1 numarayı koruyarak zirveye yerleşti. Arka arkaya beş gün boyunca 1 yer.

BTS, önümüzdeki ayın 9’unda “Butter” ve ek yeni şarkılar içeren tek bir CD yayınlayacak.

Bu Yazıyı Değerlendir

Bu yazıyı çeviri ve içerik kalitesi bakımından değerlendirmen sitemizi daha iyi hale getirmemiz için çok önemli

Ortalama Puan 0 / 5. Toplam Oy: 0

Bu yazı hiç oylanmamış.

Bu yazıyı beğenmemene üzüldük

Bu yazıyı nasıl daha iyi hale getirebiliriz?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu