K-LİSTE

İleride Değerlenmesi Muhtemel 4. Nesil K-Pop Grupları

4. nesil K-Pop, yeni sanatçıların ortaya çıkması, ilk çıkışlarını yapması ve çaylak sanatçıların kendi benzersiz seslerini bulmasıyla yavaş yavaş şekilleniyor. Her K-Pop neslinin kendine özgü özellikleri olduğu gibi 4.nesil K-Pop’da, konseptleri, ilk kez denenen müzik türleri, vintage ve retronun yeniden yorumu olan newtro kültürü gibi özellikleriyle diğer K-Pop nesillerinden ayrılıyor. 4. nesil K-Pop’ta gelecekte şüphesiz çok iyi yerlere gelecek, umut veren bir çok yetenekli grup var. ENHYPEN, aespa, ITZY, TXT gibi 4.nesil gruplar K-Pop sektöründe kendilerine iyi bir yer edinmeyi başardılar. Ancak, geleceği parlak olan ve ileride değerlenmesi muhtemelen olan 5 tane daha 4. nesil grup var, biz de bu grupları sizler için derledik.

1. STAYC

STAYC grubu 2020 yılının Kasım ayında iyi bir prodüksiyona sahip fakat sektördeki diğer gruplardan çok da farkı olmayan bir tarzla çıkışlarını yaptılar. Aslında ilk çıkış yaptıklarında içlerinde bir cevher olduğunu kanıtlamışlardı fakat kendilerine özgü bir tarz bulamamışlardı. STAYC 2021 Nisan ayında çıkarttıkları “ASAP” şarkısıyla kendilerine özgü bir tarzla çıkış yaparak ileride değerlenecek gruplar listesine girmeyi başardılar.

2. MCND

MCND yetenekli ve kendine özgü tarza sahip üyeler barındırıyor, ancak MCND üyeleri bir araya geldiklerinde gerçekten mükemmel işlere imza atıyorlar. Kareografisinden rap yapımına, müzik videolarından şarkı sözlerine kadar MCND grubunun işlerinin her bir parçası özenle hazırlanmış. Bu yüzden MCND grubu daha fazla ilgiyi hak ediyor ve eminiz ki ileride MCND ismini sık sık duyacağız.

3. WEi

2020 yılının Ekim ayında çıkış yapan, Daehyeon, Donghan, Yongha, Yohan, Seokhwa ve Junseo üyelerinden oluşan WEi’ye basit bir ifadeyle gelecek vadeden süpergrup diyebiliriz. Grubun müzikleri sürekli gelişiyor ve hem koreografide hem de grup olarak uyumlarında benzersiz işler çıkartıyorlar.

4. PURPLEKISS

2021 yılının Mart ayında resmi olarak çıkış yapan oldukça yeni K-Pop gruplarından biri olan PURPLE KISS, RBW Entertainment tarafından tabiri caizse “işlenmemiş elmasları” arayıp bir araya getirerek kuruldu ve bu gerçekten abartı değil. PURPLE KISS grubu çok güçlü vokallere sahip ve deneyimsizliklerine rağmen canlı performanslarda çok iyi işler çıkartıyorlar, bir sonraki işlerini sabırsızlıkla bekliyoruz.

5. TREASURE

Bu liste, YG Entertainment’ın 4. nesil K-Pop grubu TREASURE olmadan kesinlikle eksik olmuş olurdu. Grubun halihazırda inanılmaz büyük bir hayran kitlesi var. Bunun nedeni TREASURE’un 12 üyesinin tamamının aşırı yetenekli olmasıdır. TREASURE hiç şüphesiz geleceğin önder K-Pop gruplarından birisi olacaktır.

Bu arada TREASURE grubunu daha yakından tanımak isterseniz TREASURE grubu için yazdığımız grup tanıtımı yazısını okuyabilirsiniz

Bu Yazıyı Değerlendir

Bu yazıyı çeviri ve içerik kalitesi bakımından değerlendirmen sitemizi daha iyi hale getirmemiz için çok önemli

Ortalama Puan 0 / 5. Toplam Oy: 0

Bu yazı hiç oylanmamış.

Bu yazıyı beğenmemene üzüldük

Bu yazıyı nasıl daha iyi hale getirebiliriz?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu