K-Magazin

ITZY’den Lia’nın zorbalığı hakkındaki gerçek? JYP “Polisin yeniden soruşturma talebi”

ITZY‘den Lia‘ya karşı okul şiddeti , zorbalığı şüphesi hangi yönde ortaya çıkacak? Ajans JYP Entertainment, polise yeniden soruşturma talebinde bulunmayı planlıyor.

15’i öğleden sonra, JYP Entertainment resmi bir açıklama yaparak, “Her gün rapor edilen merkeze bağlı bir sanatçı olan ITZY (ITZY) Lia ile ilgili davayla ilgili pozisyonumuzu ifade ettik. İlk olarak, şikayeti ilk yapan okul şiddeti kurbanları değil, kötü niyetli olduğu düşünülen gönderiler ve yorumlardı. 2018’den itibaren iki yılı aşkın bir süredir internet topluluğunda yayınlanıyor ve yayıncının kim olduğunu bilmek imkansızdı ve özellikle okul şiddeti mağdurlarını şikayet eden bir içerik değildi. Taraftar raporlarına ve gönderi takibine dayalı olarak kötü niyetli gönderilere karşı düzenli olarak yasal işlem başlatan bir sistem işletiyoruz. Bu süreçte Aralık 2020’de yasal işlem yapıldı.”

JYP Entertainment, “Polis soruşturması sürecinde sorunlu gönderilerin 4’ü aynı kişi tarafından farklı rumuzlarla yazılmıştır. Diğerinin başka biri tarafından yazıldığını öğrendim. Ancak polisin olayla ilgili soruşturması devam ederken, Şubat ayında yukarıdaki gönderiyi yazan kişi, polis soruşturması altında olduğunu başka bir internet topluluğunda paylaşmıştı. Yazarın ve tanıdığının, kendisinin ve tanıdığının okulda şiddete maruz kaldığını söyleyerek haksızlıktan şikayet ettiği bir makaleydi. Ondan sonra orijinal makaleyi yayınlayan kişi de makaleyi tekrar tekrar yayınladı ve sildi.”

JYP Entertainment, “Yasal temsilci Leah adına bir açıklama yaptıktan ve yasal işlem yaptıktan sonra, polis iki gönderiye karşı ‘temyiz etmeme kararı’ verdi. Ancak polis bir röportajda, ‘kabul etmeme kararının’ yazının içeriğinin yanlış olduğuna dair hiçbir kanıt bulunmadığı anlamına geldiğini ve yazının içeriğinin doğru olduğunu kabul etmediğini açıkladı. Başka bir deyişle, bu yargılayıcı olmayan karar, Leah’nın okulda şiddeti kabul ettiği anlamına gelmez. Bu nedenle sanatçı ve şirket, polise itirazda bulunmayı ve zamanında yanlış bilgi ile iftira suçlamasıyla ilgili yeniden soruşturma talep etmeyi planlıyor.”

JYP Entertainment, “Gerçeğin daha derinlemesine bir soruşturmayla gizlenmesini istiyoruz. Çünkü haksızlığa uğrayan mağdurlar olması gerektiğini düşünmüyorum ama aynı zamanda doğru olmayan veya çarpıtılmış ifşaların mağdurları olması gerektiğini düşünmüyorum.

Daha önce, ayın 13’ünde, Incheon Yeonsu Polis Karakolu, Bilgi ve İletişim Ağı Kullanımını ve Bilginin Korunmasını Teşvik Yasası uyarınca hakaretle suçlanan 20’li yaşlarındaki bir kadını hiçbir ücret ödemeden göndermemeye karar verdi. A Kişisi, geçmişte ITZY (ITZY) Lia tarafından okulda şiddet gördüğünü iddia eden bir ITZY (ITZY) Lia sınıf arkadaşıdır.

Şubat ayında Bay A, ünlü bir topluluk aracılığıyla ITZY’den Lia olduğuna inanılan bir kişi hakkında açıklayıcı bir makale yayınladı. İçerik okul şiddeti içerir. ITZY’den Lia olduğuna inanılan bir kişi, borç para aldığını ve geri ödemediğini iddia etti veya sebepsiz yere belli bir arkadaşına zorbalık etti. Bay A ayrıca zorbalık vb. nedenlerle psikolojik travma yaşadığını ifade etmiştir.

Bununla birlikte, JYP Entertainment’ın konumu, ITZY’nin (ITZY) Lia’nın geçmişte okulda şiddet uyguladığı iddialarının temelsiz olduğu yönünde. Masumiyetimi yasal yollardan açığa çıkaracağım. Ancak polisin temyize gitme kararı almasıyla dava yeni bir hal aldı. Ardından JYP Entertainment, yeniden soruşturma talebiyle devam etmek için bir politika oluşturdu. ITZY (Itzy) Lia’nın okulda şiddet iddiası nasıl sona erecek? Şu andan itibaren, bu gerçek gerçeğin oyunu.

● Aşağıdakiler, JYP Entertainment’ın resmi açıklaması olan

JYP Entertainment’tır.

Şirketin sanatçısı Lia’nın yakın zamanda medyada yer almasıyla ilgili şirketin pozisyonunu size anlatmak istiyorum.

1. İlk şikayet, okul şiddeti mağduru hakkında değil, aşağıdaki şekilde kötü niyetli olduğu değerlendirilen gönderi ve yorumlara yönelikti. Yukarıdaki makaleler 2018’den iki yıldan fazla bir süredir internet topluluğunda yayınlandı ve yayıncının kim olduğunu bulamadım ve özellikle okul şiddeti hakkında şikayet etmediler. Şirket, fan raporlarına ve gönderi takibine dayalı olarak kötü niyetli gönderilere karşı düzenli olarak yasal işlem başlatan bir sistem işletiyor.Bu süreçte yukarıdaki yazılar da Aralık 2020’de yasal işlem başlattı.

2. Polis soruşturması sırasında, yukarıdaki 5 yazıdan 4’ünün aynı kişi tarafından farklı rumuzlarla, diğer 1 yazının ise başka bir kişi tarafından yazıldığını öğrendim.
Ancak polis bu davayı araştırırken, Şubat ayında, yukarıdaki yazının yazarı olması gereken kişi, polis tarafından soruşturma altında olduğunu başka bir internet topluluğunda paylaşmıştı. Yazarın ve bir tanıdığının, kendisinin ve bir tanıdığının okulda şiddete uğradığını söyleyerek haksızlıktan şikayet ettiği bir yazıydı. Bundan sonra orijinal makaleyi yayınlayan kişi de makaleyi defalarca yayınladı ve sildi.

3. Yasal temsilci şikayetçiyi sunduktan ve Leah adına yasal işlem başlattıktan sonra, polis iki ilana itiraz etmemeye karar verdi. Ancak polis medyaya verdiği bir röportajda, davayı reddetme kararının, yazının içeriğinin doğru olduğunu değil, yazının içeriğinin yanlış olduğunu gösteren hiçbir kanıt bulunmadığını söyledi. Başka bir deyişle, bu temyiz kararı, Leah’nın okulda şiddeti kabul ettiği anlamına gelmez.

Bu nedenle, sanatçı ve şirket polise itirazda bulunmayı ve zamanında yanlış bilgilerle iftira için yeniden soruşturma talep etmeyi planlıyor. Çünkü daha derinlemesine bir araştırmayla gerçeğin gizlenmesini istiyorlar. Bunun nedeni, haksızlığa uğrayan mağdurların olmaması gerektiğine inanıyorum, ancak aynı zamanda gerçek olmayan veya çarpıtılmış ifşaların mağdurları olmamalıdır.

Bu Yazıyı Değerlendir

Bu yazıyı çeviri ve içerik kalitesi bakımından değerlendirmen sitemizi daha iyi hale getirmemiz için çok önemli

Ortalama Puan 0 / 5. Toplam Oy: 0

Bu yazı hiç oylanmamış.

Bu yazıyı beğenmemene üzüldük

Bu yazıyı nasıl daha iyi hale getirebiliriz?

Kaynak
naver

Jennie's M4A1

Adını yazsam sahilimin ıslak kumlarına...

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu