K-Magazin

Eski BTOB Üyesi Ilhoon İki Yıl Hapis ve 133 Milyon KRW Para Cezasına Çarptırıldı

Eski BTOB üyesi Ilhoon mahkemede nihai cezasını aldı ve uyuşturucu suçlamasıyla gözaltına alındı.

10 Haziran’da, Seul Merkez Bölge Mahkemesinin 22. Ceza Dairesi, Ilhoon’u Narkotik Kontrol Yasasını ihlal etme suçlamasıyla iki yıl hapis ve 133 milyon won (~ 119,297 USD) para cezasına çarptırdı.

Mahkeme, “Uyuşturucu suçları, sistematik alımları ve uzun bir süre boyunca büyük miktarlarda tüketimleri nedeniyle bireyler ve bir bütün olarak toplumumuz üzerinde zararlı bir etkiye sahiptir.” dedi. Uyuşturucu suçlarını, iletişim kurmak ve kripto para birimini kullanmak için ‘karanlık ağı’ kullanan oldukça karmaşık bir suç olarak eleştirdiler. Mahkeme, Ilhoon’un diğer iki tanıdıkla birlikte esrar satın alıp içtiği toplam sayıya en fazla ağırlık verdiklerini belirtti.

Mahkeme ayrıca, “Nihai bir karara varıldığında İlhoon, uyuşturucu satmak, dağıtmak gibi ticari faaliyetlerde bulunmadı. Ayrıca ilk suçlu ve hatalarını samimi bir kalple yansıtıyor. Bunlar dikkate aldığımız şeylerden bazıları.”

Ilhoon, cezasının kesinleştiği gün tutuklandı. Yargıç tarafından söyleyecek bir şeyi olup olmadığı sorulduğunda, Ilhoon’un “Hayır, üzgünüm” yanıtını verdiği bildirildi.

Nisan ayında Ilhoon’un tanıdıklarıyla 2016-2019 yılları arasında 130 milyon KRW’ye kadar marihuana satın almakla suçlandığı ortaya çıkmıştı. Savcılık daha önce eski BTOB üyesi için dört yıl hapis istemiş ancak nihai karar geçen yıl verilmişti. Mahkeme bunu iki yıla, 133 milyon won para cezasına indirdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu