K-DramaK-Drama Haberleri

Blue House, Yaklaşan K-Drama “Snowdrop”un İptali Hakkında Resmi Açıklama Paylaştı

Yakında yayınlanacak olan K-Drama “Snowdrop” yayınlanmadan önce birtakım sorunlarla karşılaştı. Halk , dramayı 1980’lerdeki Kuzey Koreli casusları ve siyasi manzarayı olduğundan daha iyi göstermekle suçladı. Gwangju Demokrasi Hareketi dönemindeki siyasi karışıklık sırasında birçok öğrenci katledilmişti.

Bluehouse (Mavi Saray) : Güney Kore’nin başkenti Seul’de Güney Kore Devlet Başkanı’nın resmî ikametgâhıdır. Tıpkı ABD’deki “Beyaz Saray” gibi.

İnsanlar, “Snowdrop”un yayınlanmasını durdurmak için dilekçeler göndermeye başladığından dolayı, The Bluehouse resmi bir açıklama yapma kararı verdi. The Blue House, tarihi çarpıtan dramaların (özellikle Snowdrop ve Joseon Exorcist) yayınlanmasını durdurmak için gönderilen dilekçelere yanıt verdi.

26 Mart’ta Joseon Exorcist’teki tarihsel çarpıtmanın ciddiyeti göz önünde bulundurularak gösterinin yayından kaldırılmasına karar verildi. Snowdrop için ise yayınlamayı planlayan yayın istasyonu, tartışmanın eksik özet ve kısmen yayınlanan karakter tanıtımlarından kaynaklandığını iddia ederek tek taraflı bilgilerle sonuçlandı. (Snowdrop) Demokratik Hareketi küçümseyen veya casusları romantikleştiren bir drama değil. Drama şu anda yapım aşamasında.

Yayın yasasının 4. maddesinde bağımsızlık ve özgürlük güvence altına alınmış olup, yasa gereği yasal olmayan düzenleme veya müdahaleye izin verilmemektedir. Özellikle, yaratıcı çalışmalar kendi bireysel ifadelerini takip etmekte özgür olduklarından bu, dikkatle yaklaşılması gereken bir şeydir. Hükümet, kamuoyunu heyecanlandıran içeriklerle ilgili olarak yaratıcıların, üreticilerin ve tüketicilerin duyarlılıkla uygulayacağı özgür seçimlere ve kendi kendini kısıtlamaya saygı duyar.

— The Blue House

The Blue House, drama yayınlandıktan sonra tarihin çarpıtılması olayına karşı ciddiyetle üzerine duracaklarını da vurguluyor. Yalnızca yayın düzenleme komitesi Snowdrop’u yakından takip etmekle kalmayacak, aynı zamanda yapımcıların da dramanın bu noktaya gelmesi durumda tüm sorumluluğu üstlenmeleri gerekecek.

Görünüşe göre Snowdrop sorunsuz bir şekilde yayınlanacak. BLACKPINK’ten Jisoo ve aktör Jung Hae In’in başrollerde oynamasını görmek bizi heyecanlandırıyor.

Bu Yazıyı Değerlendir

Bu yazıyı çeviri ve içerik kalitesi bakımından değerlendirmen sitemizi daha iyi hale getirmemiz için çok önemli

Ortalama Puan 0 / 5. Toplam Oy: 0

Bu yazı hiç oylanmamış.

Bu yazıyı beğenmemene üzüldük

Bu yazıyı nasıl daha iyi hale getirebiliriz?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu