K-Drama Tanıtım

While You Were Sleeping (2017) Dizi Tanıtımı

While You Were Sleeping (Korece: 당신 이 잠든 사이 에; Okunuşu: Dangsini Jamdeun Saie) Lee Jong-suk, Bae Suzy, Jung Hae-in ve Lee Sang-yeob başrollü 2017 Güney Kore televizyon dizisidir. 32 bölümden oluşan ( Böülmler 30 dakika olduğu için 2 bölüm bir arada olarak 16 bölüm şeklinde de geçiyor) yasal drama-fantastik televizyon dizisi, yıllar önce birbirimizi kurtardıktan sonra hayalleri aracılığıyla gelecekteki olayları öngörebilme yeteneğini kazanmış üç genç yetişkinin (bir saha muhabiri, bir savcı ve bir polis memurunun) yaşamlarına odaklanıyor.

Dizinin yönetmeni Oh Choong-hwan ve yazarı Park Hye-ryun. 27 Eylül – 16 Kasım 2017 tarihleri arasında Çarşamba ve Perşembe günleri saat 22:00’de SBS’de yayınlandı. Dizi, pilot bölüm yayınlanmadan önce çekimleri ve kurguyu tamamladı. Dizi, Netflix, Viki, KOCOWA ve Viu gibi çevrimiçi yayın hizmetlerinde mevcuttur. iQIYI ayrıca diziyi yayınlıyor.

Not: Pilot Bölüm Nedir?

Pilot bölüm, bir televizyon dizisinin ilk bölümüne verilen ad. Dizinin ilgi çekip çekmeyeceğini ve başarı potansiyelini anlamada bir araç olarak kullanılan pilot bölüm, yapımın ilk adımlarından birini oluşturmaktadır.
Pilot bölümler hazırlandıktan sonra televizyon ağlarına sunulmakta ve dizinin ileride çekilecek bölümleri için bir maliyet hesabı çıkarılmaktadır. Dizinin prototipi olarak görülen pilot bölümler diğer bölümlerden belirgin olarak ayrılabilmektedir. Çeşitli kurumlar tarafından yapılan bir araştırma, Amerikan televizyonlarında yayınlanmak üzere hazırlanan pilot bölümlerin ancak dörtte birinin yola devam edebildiğini göstermektedir.

Dizinin Konusu

You Were Sleeping, yasal drama ve fantezi türlerinin bir birleşimidir ve hayalleri aracılığıyla geleceği görme yeteneği kazanmış üç genç yetişkinin hikayesine odaklanır: saha muhabiri Nam Hong-joo (Bae Suzy), çaylak savcı Jung Jae-chan (Lee Jong-suk) ve polis memuru Han Woo-tak (Jung Hae-in). Bu rüyalardan bazıları, Jae-chan’ın araştırması gereken suçları gösterirken diğerleri, bir veya daha fazlasının katlanmak zorunda kalacağı felaket olayları gösterir. Bu hayallerden rahatsız olan üçlü, uğursuz hayallerinin gerçeğe dönüşmesini önlemek ve baş düşmanları, yozlaşmış avukat Lee Yoo-beom’u (Lee Sang-yeob) alt etmek için birbirleriyle işbirliği yapar.

Saha Muhabiri Nam Hong-joo (Bae Suzy)
Çaylak Savcı Jung Jae-chan (Lee Jong-suk)
Polis Memuru Han Woo-tak (Jung Hae-in)
Yozlaşmış Avukat Lee Yoo-beom (Lee Sang-yeob)

Tanıtım Videoları (Teaser) & (Trailer)

Oyuncular

Karakterler

Nam Hong-joo 

1988 doğumlu Hong-joo, rüya görürken etkili olan ön tanıma gücüne (gelecekteki olayları görme yeteneği) sahip 29 yaşında bir gazeteci ve saha muhabiri. Bir zamanlar beyzbol oyuncusu olmayı arzulayan, takma adı “Bamtori” (Korece: 밤톨 이; Türkçesi: Kestane) lakaplı erkek fatma bir kızdı. Çocukluğundan beri Hong-joo, rüyalarında diğer insanların ölümlerini görerek musallat olmuştur, bunlardan biri babası Nam Chul-doo’nun Jae’yi de öldüren kaçak bir askerin elleriyle zamansız ölümüdür. -chan’ın babası. Jae-chan’la ilk kez babalarının cenazeleri aynı tarihte aynı cenaze salonunda ortaklaşa yapıldığında tanıştı. Jae-chan’ı boğulmaktan kurtararak, yanlışlıkla Jae-chan’ın sahip olduğu aynı yeteneği kazanmasını sağlamıştı. Kısa saç kesimi ve erkek fatma özelliği nedeniyle birçok kişi,Kaçak asker davasının muhabirleri ve Jae-chan onu çocukken yanlış anladı.
Artık babasız olduğu için Hong-joo, annesi Yoon Moon-sun ve kendisinin yaklaşmakta olan ölümlerini hayal etmeye başladı: ilki girdiği bir kaza nedeniyle, ikincisi ise saha muhabiri olarak mesleği nedeniyle. Ne yazık ki diğer tüm rüyalar gibi o da ölümlerin ne zaman olacağını bilmiyor; sadece tahmin edebilir. Hayallerinin gerçeğe dönüşmesini engelleme girişiminde, işinden ayrılır ve annesine bir samgyeopsal restoranı işletmesinde yardım eder. Yine de, hayallerinin gerçekleşmesini engellemede onu desteklemek için Jae-chan ile saha muhabiri olarak görevini yapma kararlılığını yeniden kazanır.

Jung Jae-chan

29 yaşında çaylak bir savcı. Jae-chan, Hong-joo’nun babasını öldüren aynı kaçak asker tarafından öldürülen bir polis şefi olan Jung Il-seung’un oğluydu. Ergenlik yıllarında, çalışmaları hakkında endişesi olmayan kaygısız bir çocuktu. Babasıyla uzlaştıktan sonra ergenlik çağını değiştirdi ve savcı olarak çalışmayı hedefledi. Hong-joo, kaçak askerin ağabeyi polis memuru Choi Dam-dong’un taahhütte bulunmasını engellerken, Hong-joo onu gölde boğulmaktan kurtardığında, Hong-joo’dan geleceği rüyalar yoluyla görme yeteneğini de bu yaşta edindi.
Soğuk görünmesine ve mizah duygusundan yoksun olmasına rağmen, Jae-chan bazı yönlerden hala aptal ve komiktir. Geleceği gören hayallerinin ilk ortaya çıkışından bu yana, onların gerçekleşmesini önlemek için elinden gelen her şeyi yapacaktır. Günlerce dışarı çıktıktan sonra, babasını kaçak askere kaptıran çocukluk tanıdığı “Bamtori” olduğunu bilmeden ya da tanımadan Hong-joo’ya aşık olur (tanınmamasının sebebi hatırlamasıydı. Hong-joo, erkek fatma tavırlarından ve kısa, oğlan gibi saç kesiminden bir çocuk olarak gördü). Nisan 1988’de doğdu ve kan grubu B.

Han Woo-tak

Gelecek vadeden polis sınıfının en iyisi olan 29 yaşında bir polis memuru. Woo-tak yakışıklı, zeki ve güçlü bir polis memuru olarak kabul edilir. İdeal polisi örneklemesine rağmen, poliste kariyerini tehlikeye atabilecek bir sır saklıyor: Aslında renk körlüğünden muzdarip ama değerlendirmedeki bir hata, durumunu tespit edemedi.
Woo-tak, bilmeden, Yoo-beom’un restoranına bıraktığı Yoon Moon-sun cep telefonunu teslim ettikten sonra karlı bir Sevgililer Günü’nde neden olacağı bir araba kazasında ölmek üzere kaderiydi. Yoo-beom’un kullandığı Hong-joo’nun arabasını durduran Jae-chan sayesinde, sözde ölümünden kurtuldu ve ondan gelecekteki olayları rüyalar aracılığıyla görme yeteneği kazandı. Jae-chan ve Hong-joo ile birlikte, kötü hayallerinin gerçekleşmesini önlemek için birlikte çalışırlar. Üçlü hayatlarına devam ederken, Woo-tak, Hong-joo ve Jae-chan’ın birbirlerine karşı hisler geliştirdiklerini hissettiği halde duygularını gizli tutmasına rağmen, Hong-joo’ya karşı bir sevgi duymaya başladı. Doğum günü Eylül 1988’deydi ve kan grubu O.

Lee Yoo-beom

34 yaşındaki başarılı ve ünlü bir savcı, herhangi bir eki olmayan avukat oldu. Yoo-beom, Jae-chan ergenlik çağındayken Jae-chan’ın özel öğretmeniydi. Jae-chan’ı, Jae-chan’ın babasından para kazanabilmeleri ve bir motosiklet alabilmeleri için karnelerini tahrif etmesi için ikna etti. Yoo-beom yeni motosikleti sürerken bir kaza geçirirler ve Jae-chan’ı kendi başının çaresine bakmak için geride bırakır, bu olay Jae-chan’ın ondan hoşlanmamasına neden olur.
Eski bir savcı olan Yoo-beom, sırf davasını bitirmek için delilleri tahrif etmeye cesaret etti. Bir avukat olarak, Haekwang Hukuk Bürosu’nda çalışıyor, kendisine çok para getiren her türlü davayı üstleniyor ve müvekkillerinin gerçekten olup olmadığını bilse bile kanıt uydurmak veya tanıklıkları manipüle etmek gibi arzuladığı bir sonucu elde etmek için ne gerekiyorsa yapıyor. suçlu veya masum. Hatta 19 cinayeti şaşırtmaktan dolayı bir doktoru yanlışlıkla mahkum eden kanıtları uydurduğu gerçeğini örtbas etmek için IV damla seri cinayetlerinin gerçek suçlusu Ha Joo-an’ı öldürmeye kadar gitti. Yoo-beom sonunda cinayetten ve kanıt uydurmaktan suçlu bulundu ve ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı.
Kör randevu nedeniyle Hong-joo’nun erkek arkadaşıydı. Ancak Jae-chan o gece onu kazadan kurtardıktan sonra ayrıldılar. Yoo-beom’un doğum günü 20 Kasım 1983’tü.

Choi Dam-dong

Bir polis memuru, Savcılık Bürosunda Jae-chan için çalışan dedektif / müfettiş oldu. Choi Dam-dong, Dam-dong’un şefini ve Jae-chan’ın babası Jung Il-seung’u ve Hong-joo’nun babası Nam Chul-doo’yu öldüren kaçak asker olan Choi Guk-hyun’un ağabeyiydi. Polis olarak genç yaşlarında, Guk-hyun’un suçlarından duyduğu utançtan kendini bir gölde boğarak intihara teşebbüs etti. Tamamen boğulmadan önce, Jae-chan ve Hong-joo onu kurtarır ve hayatına devam etmesi için ikna eder. O andan itibaren, gelecekte onlarla bir kez daha karşılaşabilmeyi diledi.
Şimdi eski bir dedektif olan Müfettiş Choi’nin eski bir polis olarak becerileri, özellikle olay mahalli söz konusu olduğunda, hâlâ iş başında. Bir zamanlar eski savcı Yoo-beom için çalışıyordu, ancak Jae-chan için çalışmaya başlayana kadar Yoo-beom’un hileli planlarından habersizdi. Araştırmalarında habersiz Jae-chan’ı desteklemeye başladı ve ona yararlı tavsiyeler verdi. Ayrıca kendisinden çok daha büyük olmasına rağmen resmi olarak Jae-chan ile konuşuyor. While You Were Sleeping’in sonraki bölümlerinde de Hong-joo ve Jae-chan’dan geleceği rüyalar yoluyla görme yeteneğini kazandığı ortaya çıktı.

Shin Hee-min

Büyüleyici ve arkadaş canlısı bir görünüme sahip bir kadın savcı. Savcı Shin, üniversitedeyken Jae-chan’ın meslektaşıydı, ancak savcılık bürosunda amirlerinin yanında Jae-chan’dan daha yüksek bir pozisyona sahip. Ayrıca suçluları yargılamada yüksek bir başarı oranına sahip, ancak bazen kendi hatalarını, özellikle de Kang Dae-hee’nin zehirlenme davasındaki başarısızlığını kabul etmekte zorlanıyor.

Lee Ji-kwang

Jae-chan’a yakın ve onu destekleyen kıdemli bir savcı. Jae-chan’ı örtbas etmeye ve kişisel eşyalarını, hatta kendi arabasını bile ödünç almasına izin vermeye isteklidir. Savcı arkadaşı Son Woo-joo ile gizlice çıkmaya başladı. Daha sonra, savcı Son’un yanlışlıkla dudak balsamı ile değiştirdiği rujunu yanlışlıkla sürdüğünde, gizli meseleleri iş arkadaşlarına yanlışlıkla ifşa edildi.

Son Woo-joo

İş arkadaşlarının haberi olmayan bekar bir anne olan başka bir kıdemli savcı. Savcı Lee ile yakınlaştı ve onunla evlendi.

 Park Dae-young

Savcılık Sorumlusu Bölüm 3’ün başkanı, biriminin itibarı ve performansı konusunda oldukça bilinçli. On yıl önce hala savcı iken suçladığı bir cep telefonu hırsızı ile aynı adı taşıyor.

Moon Hyang-mi

Jae-chan’ın yakışıklı erkeklerden hoşlanan ancak kolayca kapatılabilen yardımcı subayı.

Jung Seung-won

Jae-chan’ın 1998 doğumlu 19 yaşındaki erkek kardeşi. Park So-yoon adlı ünlü bir piyanistin erkek arkadaşı.

Yoon Moon-sun

Hong-joo’nun dul annesi ve merhum Nam Chul-doo’nun karısı; bir samgyeopsal restoran sahibi. Han Woo-tak’ın ölümünü (ölümünün sol telefonunu teslim ettikten sonra olması ve kendisi de Hong-joo’nun tek ailesi olması nedeniyle) ve Hong-joo’nun hastane faturaları telafi etmek için yorgunluktan ölmesi gerekiyordu. Jae-chan’ın bu korkunç kaderi önleyen müdahalesi sayesinde ve Jae-chan, Woo-tak ve Seung-won için şefkatli bir anne figürü haline geldi, ancak başlangıçta en iyi damat adayı olarak Jae-chan yerine Woo-tak’ı tercih ediyor.

Aldığı Ödüller

2017Mnet Asya Müzik Ödülleri En İyi OSTBae Suzy – “I Love You Boy”Aday Gösterildi
201725 SBS Drama ÖdülleriÖdülleri En İyi Mükemmellik Ödülü, Çarşamba Perşembe Dramasında Erkek OyuncuLee Jong-sukKazandı
201725 SBS Drama ÖdülleriEn İyi Mükemmellik Ödülü, Çarşamba-Perşembe Dramasında Kadın OyuncuBae SuzyKazandı
201725 SBS Drama ÖdülleriYılın KarakteriLee Sang-yeobAday gösterildi
201725 SBS Drama ÖdülleriMükemmellik Ödülü, Çarşamba-Perşembe Draması Erkek OyuncuLee Sang-yeobKazandı
201725 SBS Drama ÖdülleriMükemmellik Ödülü, Çarşamba-Perşembe Draması Erkek OyuncuJung Hae-inAday gösterildi
201725 SBS Drama ÖdülleriMükemmellik Ödülü, Çarşamba-Perşembe Dizisinde Kadın OyuncuKo Sung-heeAday gösterildi
201725 SBS Drama ÖdülleriEn iyi Yardımcı OyuncuKim Won-haeKazandı
201725 SBS Drama ÖdülleriEn iyi yardımcı kadın oyuncuHwang Young-heeAday gösterildi
201725 SBS Drama ÖdülleriGençlik Oyunculuk ÖdülüNam Da-reumAday gösterildi
201725 SBS Drama ÖdülleriGençlik Oyunculuk ÖdülüShin Yi-joonAday gösterildi
201725 SBS Drama ÖdülleriEn iyi çiftLee Jong-suk ve Bae SuzyKazandı
2018Kore İlk Marka ÖdülleriDrama KategorisiWhile You Were SleepingKazandı
201854 Baeksang Sanat ÖdülleriEn Popüler Kadın OyuncuBae SuzyKazandı
201813 
Seul Uluslararası Drama Ödülleri
Kore Draması için En İyi Mükemmellik ÖdülüWhile You Were SleepingKazandı
201813 
Seul Uluslararası Drama Ödülleri
En İyi Koreli Kadın OyuncuLee Jong-sukAday gösterildi
201813 
Seul Uluslararası Drama Ödülleri
En İyi Koreli Kadın Oyuncu
Bae Suzy
Aday gösterildi
20186. APAN Yıldız ÖdülleriEn İyi Mükemmellik Ödülü, Bir Mini Dizide Erkek Oyuncu
Lee Jong-suk
Aday gösterildi
20186. APAN Yıldız ÖdülleriMükemmellik Ödülü, Mini Dizi AktrisBae SuzyAday gösterildi
20186. APAN Yıldız ÖdülleriK-Star Ödülü, Oyuncu
Lee Jong-suk
Aday gösterildi
20186. APAN Yıldız ÖdülleriK-Star Ödülü, OyuncuBae SuzyAday gösterildi

Dizinin Müzikleri (OST: Original Soundtrack)

Kamera Arkası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu