Editörün SeçimiK-Medya

Küresel Hallyu video içerik kompleksinin oluşturulması, Incheon Uluslararası Havaalanı yakınlarında tanıtılacak

Incheon Büyükşehir Hükümeti altındaki Incheon Serbest Ekonomik Bölge Kurumu, 10’unda Yeongjong Uluslararası Şehir Kalkınma Planında bir değişikliği önümüzdeki ay Ticaret, Sanayi ve Enerji Bakanlığı’na sunmayı planladığını söyledi.

Revize plan, Incheon Uluslararası Havaalanı’nın batısındaki 807.000㎡ Eulwangsan Dağı’nı ülkenin en büyük kompleks prodüksiyon merkezi, son teknoloji paylaşım stüdyosu, açık hava film tesisleri, OTT sergi salonu, Hallyu temalı kültürel cadde, denizcilik ve eğlence tesisleri olarak belirleyecektir.

Proje, Ekim 2018’de Incheon Ekonomi Ajansı ile bir iş anlaşması imzalayan özel bir şirket olan SG Industrial Development tarafından uygulanacak.

Daha önce, Incheon Ekonomi Ajansı 2019’da kültürel içerik işine odaklanan bir serbest ekonomik bölge belirlenmesi için başvuruda bulundu, ancak Kore’deki diğer bölgelerin yapay zeka ve hidrojen ekonomisi gibi yeni büyüme endüstrilerine odaklanan kalkınma planları sunması nedeniyle seçilmedi.

Incheon Ekonomi Ajansı, bir serbest ekonomik bölgenin belirlenmesi de dahil olmak üzere idari prosedürlerin sorunsuz bir şekilde yürütülmesi halinde, sahanın 2023’te inşa edilmesini, ardından tesisin 2025’te inşasının ve 2028’in başlarında tamamlanmasını bekliyor.

Incheon Ekonomi Ajansı’ndan bir yetkili, “Kompleks oluşturulursa, üretimde 4,9 trilyon KRW üretmesi ve 73.000 kişiye istihdam sağlaması bekleniyor. Projenin başarılı olması için mümkün olduğunca destekleyeceğiz.” dedi.

Bu Yazıyı Değerlendir

Bu yazıyı çeviri ve içerik kalitesi bakımından değerlendirmen sitemizi daha iyi hale getirmemiz için çok önemli

Ortalama Puan 0 / 5. Toplam Oy: 0

Bu yazı hiç oylanmamış.

Bu yazıyı beğenmemene üzüldük

Bu yazıyı nasıl daha iyi hale getirebiliriz?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu