K-LİSTE

Bir K-Drama OST’sine Aitmiş Gibi Gelen 5 K-Pop Şarkısı

OST, bir K-Dramanın sadece daldırmayı güçlendiren değil, aynı zamanda hikayenin uzun ömürlü olmasını sağlayan temel parçalarından biridir. K-Pop sanatçıları, bu OST’lere sık sık katkıda bulunur, kendi tarzlarını ve lezzetlerini anlatı hissiyle harmanlamak için getirir. Dahası, en sevdiğiniz K-Drama’yı izlerken en sevdiğiniz sanatçıların seslerini dinlemek her zaman heyecan vericidir. Örneğin TXT, Park Bo Young ve Seo In Guk’un ‘Doom At Your Service’ draması için bir OST söyleyecek ve MOA’lar bundan daha heyecanlı olamazdı. Bununla birlikte, bazen K-Pop şarkıları belirli K-Dramalara aitmiş gibi ses çıkarır.

İşte bir K-Drama OST’sine aitmiş gibi ses çıkaran 5 K-Pop şarkısı!

SHAUN – ‘Closed Ending’

Viral hit yapımcı SHAUN’un son sürümü bir başka patlama oldu. SHAUN, kafanıza takılı kalacağı kesin olan müzik yapma formülünü mükemmelleştirmiş, lirik yeteneği ile tanınır. Şarkının müzik videosunun tam bir olay örgüsü var ve bu nedenle, özellikle ‘Where Stars Land’ gibi bir dizi için onu bir K-Drama OST’si olarak hayal etmek zor değil.

IU – ‘Peach’

En iyi arkadaşı Sulli’den esinlenen ‘Peach’, meleksi bir dinginliğin yanı sıra şakacı ama tamamen aşık olma hissini yansıtıyor. Sabit ama basit melodi aşk sarhoşudur ve herhangi bir tatlı romantik komedi için mükemmel olur. Belki de ‘Olağanüstü Sen’, ‘Hava Güzel Olduğunda Sana Gideceğim’ veya ‘Kalbinize Dokun’ gibi dizilerde mükemmel bir yer bulacaktır.

CL – ‘+5STAR+’

CL ve DPR Ian, ikisinin başrolünü oynadığı bir K-Drama dilememizi sağlarken, ‘5STAR’ şarkısı şimdiye kadarki her radyo istasyonunda çalınmayı hak ediyor. CL’nin benzersiz vokal tonu, tüm şarkıya hakim olur ve odağı kendi üzerinde tutar. Bu şarkı, tıpkı müzik videosu gibi, herhangi bir K-Drama’daki “çift gollü” montaj için mükemmel olurdu.

APINK – ‘Heaven’

APINK’in ‘Heaven’ı olağanüstü vokallere ve her melodramaya uyan parlak bir melodiye sahiptir. Belki de ‘Meleğin Son Görevi: Aşk’, ‘The King: Eternal Monarch’, ‘A Korean Odyssey’ veya hatta ‘Star of the Universe’, ‘Heaven’ın çok iyi bir OST’ye dönüştürülebileceği bazı dramalar olabilirdi.

GD & T.O.P – ‘Zutter’

‘Zutter’in müzik videosu başlı başına bir kısa film. Bununla birlikte, şarkı enerji dolu ve her şey kötü, bahsettiğimiz G-Dragon ve TOP olduğu düşünüldüğünde bu hiç de şaşırtıcı değil. ‘Zutter’, herhangi bir gerilim, soygun veya sahtekar drama için mükemmel bir OST olacaktır.

Bu Yazıyı Değerlendir

Bu yazıyı çeviri ve içerik kalitesi bakımından değerlendirmen sitemizi daha iyi hale getirmemiz için çok önemli

Ortalama Puan 0 / 5. Toplam Oy: 0

Bu yazı hiç oylanmamış.

Bu yazıyı beğenmemene üzüldük

Bu yazıyı nasıl daha iyi hale getirebiliriz?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu