K-Pop

ITZY, ilk rekorunu kırarak dördüncü nesil temsili kız grubunun büyümesini kanıtladı

30 Nisan’da dünya çapında eşzamanlı olarak yayınlanan mini albüm “GUESS WHO”, Hanteo çizelgesine göre albümün ilk albümünün 20.130 kopyasına (sürüm başına bir haftalık satış rekoru) ulaştı. Bu, geçen yıl Ağustos ayında yayınlanan bir önceki film “Not Shy” için 144.355 olan ilk rekorun çok üzerinde ve ITZY kendi en iyi rekorunu kırarak konumunu sağlamlaştırdı.

Yurtiçi ve yurtdışında çeşitli tablolara olumlu eleştiriler yazarak dünyada popülerlik kazanmaya devam ettiler. Billboard Japan’ın 5. albümünde yaptığı açıklamaya göre, yeni albüm “GUESS WHO” indirme albüm listesinde beşinci sırada yer aldı.

Başlık şarkısı “Mafia” 79, küresel müzik akışı platformunda Spotify’ın 30 Nisan’daki en iyi 200 listesinde, piyasaya sürüldüğü ilk gündeki önceki “Not Shy” rekorunu geride bıraktı ve 3. sırada en iyi performansını yeniden sağladı. 30 Nisan – 2 Mayıs tarihleri ​​arasında yayınlanan en son şarkılara dayanan İlk On Küresel Şarkı İlk Listesinde, Billie Eilish ve Miley Cyrus gibi dünyaca ünlü sanatçıların yeni şarkılarının ardından beşinci sırada yer aldı.

ITZY ayrıca, ilk rekoru da dahil olmak üzere her gün kendi rekorunu kırarak, ezici bir varlığa sahiptir. Geri dönüşlerinden altı gün sonra, 6’sında, No’yu kaldırdılar. Mnet’in “M Countdown” programında Mayıs ayının ilk haftasında 1 kupa aldı ve ilk şarkıları “DALLA DALLA” ile belirlenen en kısa süre için grubun kendi rekorunu yeniden yazdı.

Beş üye, Yeji, Lia, Ryujin, Chaeryeong ve Yuna, giriş koreografisinden değişen hareketlere ve şarkının malzemesi olan “Mafia” kadar göz alıcı performanslar sergileyerek K-pop temsilcisinin yüzünü gösterdi.

Yeni müzik videosu, yayınlandıktan üç gün sonra, 3’ünün öğleden sonra YouTube’da 50 milyon görüntülemeyi aşarak kendi maksimum hızını Mart 2020’de 47 saat “WANNABE” a düşürdü ve “arka arkaya beş 100” için yeşil ışık yaktı.

Bu Yazıyı Değerlendir

Bu yazıyı çeviri ve içerik kalitesi bakımından değerlendirmen sitemizi daha iyi hale getirmemiz için çok önemli

Ortalama Puan 0 / 5. Toplam Oy: 0

Bu yazı hiç oylanmamış.

Bu yazıyı beğenmemene üzüldük

Bu yazıyı nasıl daha iyi hale getirebiliriz?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu