K-MedyaNetizen

23 yaşındaki bir üniversite öğrencisi, yarı zamanlı çalışması sırasında üzerine 300 kg’lık bir demir levha düşmesi sonucu öldü

Bir üniversite öğrencisi, mesai saatlerinde üzerine 300 kg (661 lbs) demir plaka düştükten sonra öldü. Üniversite öğrencisi Lee Seon Ho (23 yaşında), üniversite harcı ve yaşam masrafları için para kazanmak için bir konteyner kargo terminalinde yarı zamanlı olarak çalıştı.

Arkadaşlarından biri 6 Mayıs’ta bir haber medyası kuruluşuna verdiği demeçte, “Arkadaşlarını bize hala genç olduğumuzu ve geleceğimiz için çok üzülmemize gerek olmadığını söyleyerek rahatlatan ve cesaretlendiren biriydi. Gittiğine inanmıyorum.” dedi.

Bu günün erken saatlerinde, Gyeonggi Eyaleti, Pyeongtaek’teki konteyner kargo terminalinin önünde üniversite öğrencisinin yaslı ailesi ve arkadaşları ile bir basın toplantısı düzenlendi ve aralarında Kore İşçi Sendikaları Konfederasyonunun Anseong şubesi, Adalet Partisi ve İlerici Parti de dahil olmak üzere 30’dan fazla kişi katıldı.

Geç saatlerde Lee Seon Ho’dan 22 Nisan’da Pyeongtaek Limanı rıhtımındaki bir konteynerin dibindeki yabancı maddeleri temizlemesi istendi. Temizlik sırasında, yaklaşık 300 kg ağırlığındaki açık bir konteynerin (FRC) arka kanadı tarafından ezildi. Üniversite öğrencisine hemen yardım etmek yerine, yöneticiler olayı ilk olarak daha yüksek kademelere bildirmeye çalıştı. Lee Seon Ho daha sonra yakındaki bir hastaneye götürüldü ancak öldü.

Lee Seon Ho, ordudan taburcu edildikten sonra okul ve yaşam masraflarını kazanmak için Pyeongtaek Limanı’ndaki depoda ve konteyner boşaltma iskelesinde yarı zamanlı çalışmaya karar veren üçüncü sınıf bir üniversite öğrencisiydi. Arkadaşlarına göre Lee Seon Ho, zorlu koşullara rağmen arkadaşlarını cesaretlendiren bir insandı.

Yas tutan aile, Lee Seon Ho’nun ölümünün kaçınılmaz bir kazadan değil, önceden önlenebilecek bir trajediden kaynaklandığına inandıkları için gerçeğin araştırılmasını talep ederek cenazeyi erteledi. Aile, kazanın güvenlik yönetiminin ihmalinden kaynaklandığına inanıyor. Aile, “Lee Seon Ho’ya bu görev ilk kez verildi, ancak güvenlik yöneticisi veya siteyi denetleyen kimse yoktu. Ayrıca herhangi bir güvenlik ekipmanı sağlanmadan da çalıştı.” Aile, endüstriyel kazaların tipik olarak yetersiz güvenlik yönetiminden kaynaklandığını iddia ediyor. Bazıları kazaya ilk müdahalenin yeterli olup olmadığı konusunda sorular yöneltti.

Basın toplantısında yer alan Lee Seon Ho’nun babası, “Bir çocuk ağır bir demir levha tarafından ezilmekten ölüyordu, ancak olay yerindeki yöneticiler 911’i aramak yerine üst yöneticilere rapor vermeye öncelik verdi. Bununla mücadele edeceğiz. Sonunda kazanın nedenini bulup sorumluları cezalandıracağız.” dedi.

Merhum Lee Seon Ho adına bir endüstriyel kaza karşı önlem komitesi oluşturuldu. Komite, Lee Seon Ho’nun ölümünün sorumluluğunun tanınmasını ve özür dilemesini, Çalışma Bakanlığı tarafından sorumluların uygun şekilde cezalandırılmasına yol açan kapsamlı bir soruşturma için Pyeongtaek Limanı’ndaki hizmet şirketinden kaza önleme soruşturma raporunun ifşa edilmesini talep etti.

Bu haberi duyduktan sonra, birçok netizen, ailenin kapanacağını ve ölen kişinin huzur içinde yatacağını umuyor.

Netizenler:

  • Bu çok üzücü, biz her zaman tıp öğrencisiyle ilgili makaleler görüyoruz ama bunu görmüyoruz.
  • Umarım ailesinin bu konuyu düzelttikten sonra kapanışı bulur.
  • Bence bu makalenin Kore’nin yapması için iş güvenliği hakkında bir şeyler.
  • Bu çok üzücü. Umarım huzur içinde yatar.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu