K-LİSTE

İşte Spotify’da en çok takip edilen 5 Koreli Solist

Spotify, müzik severler için küresel bir platformdur. Zamanla yayın akışının önemi uluslararası düzeyde arttı.

Şubat ayında Spotify, en büyük altıncı müzik pazarı olan Güney Kore’de faaliyete geçti. Güney Kore’de Spotify yayınlanmadan önce bile, Koreli solistler ve gruplar platformda uluslararası hayranlar arasında ünlüdür.

İşte 3 milyondan fazla takipçisi olan En İyi 5 Solo Sanatçı:

1. J-Hope

BTS’nin rapçisi J-Hope, platformda en çok takip edilen Koreli Solo Sanatçı. Solo Spotify profilinde 5,9 milyon takipçisi ve aylık 2 milyon dinleyicisi var. Son single’ı Chicken Noodle Soup, bugüne kadar 91 milyon yayını olan Becky G ile birlikte 2019’da yayınlandı.

2. RM

BTS’nin üyesi RM, Spotify’da en çok takip edilen 2. Koreli Solo Sanatçısıdır. 5.3 milyon takipçisi ve aylık 2.3 milyon dinleyicisi var. Yakın zamanda başka bir Koreli solo sanatçı eAeon ile işbirliği yaptı. RM ile eAeon “Yapma”, bugüne kadar platformda 2,9 milyon akışı aştı.

3. Agust D

BTS’nin aynı zamanda Agust D olarak da bilinen SUGA’nın küresel platform Spotify’da aylık 4,6 milyon ve 2,6 milyon dinleyicisi var. 2. Solo Mixtape’inden Daechwita adlı şarkısı, geçtiğimiz günlerde 100 milyon dinlemeyi geride bıraktı.

4. IU

Şarkıcı-söz yazarı-aktris IU, en çok takip edilen 5 Kore Solo Sanatçı listesindeki tek kadın Koreli Solisttir. Koreli grafik Digimon, Spotify’da 3,9 milyon takipçi ve aylık 5,9 milyon dinleyiciye sahip. Son olarak, 25 Mart 2021’de yeni beşinci tam albümü LILAC’ı çıkardı.

5. V

BTS’in üyesi Kim Taehyung, aka V, Spotify’da en çok takip edilen 5. Koreli Solo Sanatçısı; şaşırtıcı bir şekilde, konumunu yalnızca iki OST ile güvence altına aldı. Herhangi bir solo single veya mixtape yayınlamadı ve henüz solo sanatçı olarak çıkış yapmadı. V’nin solo profilinde 3 milyon takipçisi ve aylık 1,9 milyon dinleyicisi var. OST Tatlı Gecesi bugüne kadar 125 milyon yayın yaptı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu