Editörün Seçimi

Angelina Jolie, “Those Who Want Me to Die” ile durgun kore tiyatrosunu kurtarmaya geldi

4. günün öğleden sonra Yongsan-gu, Seul’deki CGV I’Park Alışveriş Merkezi’nde bir video basın toplantısı düzenlendi ve “Those Who Want Me to Die” filminin basın ön izlemesinin ardından Angelina Jolie ve Finn Little katıldı.

“Those Who Want Me to Die”, iki katil tarafından kovalanan büyük bir suçun kanıtı olan bir çocuğu kurtarmak için bir orman yangınında çaresiz bir kovalamaca hakkında bir suç gerilim filmi.

Angelina Jolie, ” ‘Ölmemi İsteyenler’in dünyada ilk kez Güney Kore’de sunulmasına sevindim. Umarım Koreli seyirci bu filmi beğenir.” dedi. Finn Little da ” Umarım bu filmi beğenirsiniz. Üzerinde çok çalıştım ve bundan gurur duyuyorum.” dedi.

Orman yangınında çocukları kurtaramama travması yaşayan itfaiyeci Hannah’ı canlandıran Angelina Jolie, “Zordu çünkü aynı zamanda duygusal olarak hareket etmem gerekiyordu ama eğlenceliydi. hayatımı veya hayatımın düşünceleri vardı, çocuklar yüzünden olgunlaşma deneyimi yaşadım. Bu nedenle, Hannah karakteri için aynı empatiye sahibiz. Hannah, Connor’la tanıştığı zaman kendini güçlü hissetti. Beni ona çeken de buydu.” dedi.

Karakterin vurgusu ile ilgili olarak, “Sertlikten çok yoksunluğa odaklanmak. Hannah, cesur olduğunu düşündüğüm bir karakter değil. Finn Little yüzünden cesur olmaya zorlandım.” dedi.

Dramadaki orman yangını aslında birçok profesyonel mühendisle yapılan bir toplantı, gerçek ağaçlar dikip yangın çıkardıktan sonra filme alındı. Finn Little, “Söndürürsem orman yangınının sıcaklığını hissedebiliyordum,” dedi. “Oyuncuların oynaması için pratik bir ortam yaratarak yönetmen oyunculuğu kolaylaştırmayı başardı.” dedi.

Angelina Jolie, “CG iyi bir etki yaratabilir, ancak aslında ateşi hissetmekten farklı. Oyuncular daha samimi davranabildiler ve bence seyirciye bunu ulaştırılacak.” dedi.

Film çekildiği sırada hatırlayan Angelina Jolie, “Bu film beni iyileştirdi. Herkes hayatında zor zamanlar geçiriyor. Çekimlerde güçlü değildim. Ancak Connor’ı kurtarma ve orman yangınını aşma sürecinde ben yeniden iç gücümü buldum. Hayatımda kişisel olarak olumlu rol oynayan bir karakter ve filmdi.” dedi.

Finn Little, önemli bilgileri olduğu için katiller tarafından kovalanan Connor’ı canlandırdı. Hannah ile babasını kaybetme ve yalnız bırakılma sürecinden gerçekle yüzleşmeye kadar geniş bir yelpazede duyguları anlattı. Finn Little, “Geçmiş deneyimlerimi canlandırarak hareket ettim. Connor babasını kaybeder, düşmanlarından kaçar ve Hannah da geçmişte yaşadığı korkunç deneyimlerden kaçar. İkisi arasındaki buluşma ilginçti. Umarım seyirci izler ve beğenir. ” dedi.

Angelina Jolie, 2019’da Avustralya’da meydana gelen büyük orman yangını olayına atıfta bulunarak, “Orman yangınlarının güçlü gücünü ilk elden deneyimledim,” dedi. Her şeyi yutmasının ne kadar korkunç olduğunu hissedebiliyordum. Gelecekte iklim değişikliği nedeniyle daha fazla orman yangını çıkacağından endişe ediyoruz. “Dedi. “Çok büyük ölçekli orman yangınları birçok can ve malı elinden alıyor. Umarım bu, kendilerini feda eden ve başkalarını korumaya çalışan insanlar olduğunu hatırlatmak için bir fırsat olur. ” dedi.

Yönetmen olarak rol almak istediği Koreli aktör olup olmadığı sorulduğunda, “Çok fazla olduğu için sadece birini seçmek zor” dedi, “Kore filmlerinde görünsem veya katılsam iyi olur diye düşünüyorum Kore film endüstrisi lehine, birlikte olmak istiyorum” dedi.

Angelina Jolie, “Dünya hala Covid-19 ile zor günler yaşıyor” dedi. “Bu film zor zamanlardan geçen insanlarla ilgili. Üstesinden gelmek ve birlikte ilerlemek açısından dünyanın her yerinden insanlarla bağlantı kurabiliriz.” dedi.

Michael Corita’nın aynı adlı romanından uyarlanan film, “Cicario” ve “Lost in the Dust” yönetmenliğiyle Senaryo Adayı Akademi Ödülü, Cannes Film Yönetmeni ve Carlo Vivari Uluslararası Film Festivali’ni kazanan Taylor Sheridan tarafından yönetildi ve yazıldı . “Those Who Want Me to Die” dünyada ilk kez 5 Mayıs’ta Güney Kore’de açılıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu