Editörün Seçimi

Hive’in Karı Giderek Artmaya Başladı

BTS’i de içeren Hive, bu yılın ilk çeyreğindeki konsolide faaliyet karının geçen yılın aynı dönemine göre %9,16 artışla 21,7 milyar won olduğunu açıkladı.

İşletme karı, Yonhap Infomax tarafından derlenen 30.1 milyar wonluk piyasa tahmininin %27.9’un altına düştü.

Satışları geçen yılın aynı dönemine göre %28.71 artarak 18.3 milyar $’a (178.3 milyar KRW) ulaştı. Net kar %11.37 artarak 15.8 milyar won’a ulaştı.

Hive, sanatçısının resmi ürünler (MD), lisanslama ve içerik işleri de dahil olmak üzere “dolaylı katılım” işinin ilk çeyrekte olumlu performans gösterdiğini söyledi.

Hive, albümleri, performansları, reklamları ve performans ücretlerini sanatçıların “doğrudan katılım” satışları ve MD, lisanslama, içerik ve fan kulüpleri gibi projeleri “dolaylı katılım” satışları olarak sınıflandırır.

İlk çeyrekte dolaylı iştirak satışları, Hive’ın toplam satışlarının yaklaşık üçte ikisini (%62) oluşturarak 110,8 milyar won olarak gerçekleşti. Bu, bir önceki çeyreğe (2020’nin 4. çeyreği) kıyasla %12’lik bir artış.

Dolaylı katılımcı projeler arasında, ana sanatçı IP’sini (Fikri Mülkiyet Hakları) kullanan MD ve içerik satışları geçen yılın aynı dönemine göre sırasıyla %89 ve %360 artarak 64.7 milyar won ve 37.2 milyar won’a yükseldi.

Fan kulüplerinin satışları da geçen yılın aynı dönemine göre %24 arttı.

Doğrudan katılımcı satışlar olarak sınıflandırılan albüm satışları, ilk çeyrekte büyük sanatçının yeni albümünün yayınlanmaması nedeniyle geçen yılın aynı dönemine göre %33 düştü. Ancak reklam ve akaryakıt satışları geçen yılın aynı dönemine göre %63 arttı.

Bir Hive yetkilisi bir konferans görüşmesinde “İlk çeyrek, sanatçılarımızın faaliyetlerinin diğer çeyreklerden önemli ölçüde daha az olduğu ve 2020’de Corona 19 nedeniyle çevrimdışı performans gösteremediğimiz bir dönemdi” dedi. “Hem sanatçılarımızın hem de sanatçılarımızın tutarlı bir şekilde kâr elde edebildiklerini gösteriyor.” dedi.

Hive ayrıca, hayran topluluğu platformu Weverse’nin aylık ziyaretçi sayısının (MAU) ilk çeyrekte ortalama 4,9 milyon olduğunu ve bir önceki çeyreğe göre biraz arttığını duyurdu.

ABD’de Ithaca Holdings’in kısa süre önce satın alınmasıyla ilgili olarak Hive, “Itaka organik bir ortaklık kurmuş stratejik bir ortaklıktır” dedi ve ekledi “Justin Bieber, Ariana Grande ve J. Balvin gibi çeşitli sanatçıları işe alarak K-pop ve idol odaklı sanatçı karışımından müzik yelpazemizi genişletebiliriz. “

Ithaca’nın müzik ve Hive’ın çözüm ve platform işbirliği sayesinde, Ithaca sanatçılarının dolaylı katılımcı satışlarını, çeşitli platformlara dağılmış Ithaca sanatçılarının fandomunu Weverse’de birleştirmesini ve Hive sanatçılarının ABD pazarına girişini beklenen sinerjiler olarak genişletmesini önerdi.

“Hive’ın seçmeler ve eğitimlerdeki gücüne ve Ithaca’nın Kuzey Amerika pazarındaki uzmanlığına dayanarak küresel pazarda başarılı yeni sanatçılar yetiştirmeyi planlıyoruz” dedi.

Bu Yazıyı Değerlendir

Bu yazıyı çeviri ve içerik kalitesi bakımından değerlendirmen sitemizi daha iyi hale getirmemiz için çok önemli

Ortalama Puan 0 / 5. Toplam Oy: 0

Bu yazı hiç oylanmamış.

Bu yazıyı beğenmemene üzüldük

Bu yazıyı nasıl daha iyi hale getirebiliriz?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu