K-MagazinMV

BTS “IDOL” Müzik Videosu 900 Milyon İzlenmeye Ulaştı

BTS’in “IDOL” müzik videosu 900 milyon görüntülemeyi aştı.

Big Hit Music’e göre, Ağustos 2018’de yayınlanan BTS’in yeniden paketlenmiş albümü “Love Yourself” ın başlık şarkısı “Idol” için YouTube görüntülemeleri 25 Nisan saat 05:59’da 900 milyonu aştı. Pop şarkıcısı Nicki Minaj da yer alıyor. Müzik videosundaki görüntülenme sayısı da dahil olmak üzere şu anda 1 milyardan fazla görüntülemeye sahip.

“Idol”, piyasaya sürüldükten kısa bir süre sonra ABD Billboard ana tek listesi “Hot 100” arasında 11. sırada yer aldı ve İngiltere “Resmi Tek Liste Top 100” listesinde 21. sırada yer aldı ve büyük ilgi gördü. BTS ayrıca 2018’de Yılın Müzik Videosu ödülünü kazanarak küresel popülaritesini kanıtladı! Halkın Seçimi Ödülleri, Kasım 2018’de düzenlenen bir Amerikan müzik, film ve TV ödül töreniydi.

“Idol” müzik videosu, tropikal savan otlakları, Kuzey Ofisi aslan oyunu, Avrupa-Asya mimarisi ve Kore geleneksel tarzlarından ödünç alınmış renkli bir setin fonunda heyecan verici bir şenlik havası sunuyordu. Özellikle Kore samulnori ve maske dansının performansı, altkültürün grafik efektleriyle birleştirilerek duygusal ve renkli görsellerini öne çıkarıyor.

BTS’in 31 milyar müzik videosu görüntülemesi var. 1,2 milyon DNA ve Boy With Luv, 1 milyar Dinamit , 900 milyon FAKE LOVE ve Mike Drop, 700 milyon Blood Sweat And Tears, NEEDU, ON, Black Swan, Danger, Just One Day, We Are Bulletproof PT.2, Run, Serendipity ve Ego.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu