K-Magazin

Aktris Seo Shin Ae, (G) I-DLE’dan Soojin’in Kendisine İki Yıl Boyunca Zorbalık Yaptığını İddia Etti

Seo Shin Ae ateş etti.

Oyuncu Seo Shin Ae, (G) I-DLE’nin Soojin’ine ateş açtı ve idolün ortaokul yıllarında iki yıl boyunca ona zorbalık yaptığını ve ona kaba şeyler söylediğini iddia etti.

Seo Shin Ae, kişisel Instagram hesabındaki bir gönderisinde, Soojin’e ve geçen hafta (G) I-DLE’nin hayran platformunda yaptığı gönderiye atıfta bulunarak yorumlarını “[onun] adını getiren kişiye” yönlendirdi.

Merhaba, ben oyuncu Seo Shin Ae.

On yıl önce gençtim ve cesaretim yoktu. Ama tereddüt eder ve tekrar korkarsam, kendimi hayal kırıklığına uğratır ve gelecekte pişmanlık duyarım. Ben de bu sefer cesur olmaya karar verdim.

Küçüklüğümden beri eğlence sektöründe aktifim ama okulda herkes gibi sıradan bir öğrenciydim. Ortaokulları 8. sınıfın ilk yarıyılında transfer ettim ve sınıf arkadaşlarımla iyi geçinmeye çalıştım.

İsmimi söyleyen kişi, neredeyse her gün, ister okula giderken, ister koridorlarda, molalarda, ister arkadaş grubuyla, sürekli kötü şeyler yapar, beni eleştirir, kişisel saldırılar yapar ve bana gülerdi. kafeteryada. “O kadar güzel bile değil, nasıl ünlü olabilir?” Gibi şeyler söylerlerdi. ‘Her neyse, o sadece bitkin bir ünlü,’ ‘O sadece bir dışlanmış’ ve ‘Öğretmenler onun hakkında neyi seviyor, neden özel muamele görüyor?’

Onlar da genç oldukları için kıskanç ve kıskanç olabileceklerini anlıyorum. Söyledikleri şeyler, pek bir anlam taşımayan düşüncesiz yorumlar olabilir. Ama bu sözler beni derinden yaraladı ve hala benimle kalıyor. Bu sözler beni incitti ve insan korkum büyümeye başladı. Korkunun travmaya dönüşebileceği ve bu benim içedönük bir kişiliğe sahip olmama yol açtığı ve lisede benim için büyük bir engel haline geldiği de doğru. Sadece fiziksel tacizin değil aynı zamanda zihinsel tacizin de bir kişiyi ömür boyu yaralayabileceğini fark ettim.

Hatırlamadığını ve benimle hiç konuşmadığını söylüyor – ve bu doğru. Hakaretleriyle her zaman tek taraflı bir ilişkiydi. Kendi grubu içinde yaptığı aşağılayıcı sözler ve eylemlerin doğru olmadığı sonucuna varması üzüntü vericidir. Elinde hangi kanıtı ya da tanıkları olduğunu bilmiyorum, ancak seçici hatıralarının bahsettiğim her şeyi açıklayacak kadar gerçek olup olmadığını sormak istiyorum.

– Seo Shin Ae

Seo Shin Ae daha sonra okul zorbalığının kurbanı olabilecek öğrencilere bir umut mesajı göndererek konuşmasını bitirdi ve onları bu konuda konuşmaya teşvik etti.

“Şu anda okulda şiddetle mücadele eden biri varsa, lütfen cesur olun ve yardım isteyin. Yapamadım ve zamanla işlerin daha iyi olacağına inandım. Ama hiçbir şeyin daha iyi olmadığını anlıyorum.

Bu olay birçok insanı endişelendirdiği için üzgünüm. İleriye dönük olarak, kişisel meselelerimde değil, çeşitli etkinliklerle herkesi bir oyuncu olarak tekrar görmeyi umuyorum. Yakında nisan ayıyla birlikte, umarım herkes iyi bir ay geçirir. Ve hepimiz koronavirüsten tükenmiş olsak da, umarım devam edecek gücü bulabiliriz. Teşekkür ederim.”

– Seo Shin Ae

Geçen ay, Seo Shin Ae Soojin tarafından zorbalığa uğradığını iddia ettiği imalı bir yazı paylaştı. Soojin iddiaları yalanladı ve Seo Shin Ae’yi kendini açıklamaya çağırdı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu