K-Magazin

WM Entertainment, Yapımcı TANK’ın OH MY GIRL’den Seunghee’ye Yönelik Tehditleri Hakkında Yeni Bir Açıklama Yayınladı

İddiaları çok ileri gitti.

Mart ayı başlarında, WM Entertainment, şarkıcı-yapımcı TANK’ın OH MY GIRL’den Seunghee hakkında bir diss parça yayınlamasının ardından bir açıklama yaptı. WM Entertainment, TANK’ın Seunghee’ye takıntılı olduğunu ve akıl sağlığı krizinde kendisine yardım ettiğinden beri onu taciz ettiğini belirtmişti.

Bugün WM Entertainment, onu bir kez daha tehdit ettikten sonra TANK’a karşı yasal işlem başlatma niyetlerini pekiştiren ikinci bir açıklama yaptı.

Açıklamanın tamamı aşağıdaki gibidir:

Bu, yanlış ve kötü niyetli bilgileri yaymaya devam eden TANK ile ilgili son açıklamamızdır.

1. İlk açıklamamızda açıkladığımız gibi, Seunghee ve TANK, Kore Sanat Okulu’nda ortaokul ve lise son sınıf arkadaşları ve aynı sektördeki meslektaşlarıydı. Seunghee, kendi canına kıyma konusunda onunla temasa geçtikten sonra ona yardım etti, ancak TANK onun nezaketinden yararlandı ve onunla romantik bir ilişki kurmaya çalışmak için akıl hastalığına başvurdu. Hatta tekrar canına kıyabileceğini söyleyerek onu tehdit etti. Teşkilatın Seunghee’nin taciz mağduru olduğuna dair kesin açıklaması değişmedi.

Seunghee, endişeli olduğu için acı çeken ve onunla iletişim halinde olan bir son sınıf öğrencisine yardım etmek için yoğun programından zaman ayırsa da, kendisi hakkında yanlış bilgiler yaymaya başladı ve sosyal medyada ve YouTube kanalında gerçeği en kısa sürede abarttı. Seunghee onunla iletişimi kesti. Üyelerimizin kişisel bilgilerini de ifşa ettikten sonra sanatçılarımıza verilen zarar daha da ağırlaştı.

2. Kurum, bu dava ile ilgili tüm delil ve belgeleri toplamış ve yasal temsilcimize göndermiştir. 12 Mart’ta, yalan söylentiler, hakaretler ve tehditler yaymaktan TANK aleyhine hem hukuki hem de cezai şikayette bulunduk.

Ajans, davamızın hazırlıklarının bir parçası olarak 9 Mart’ta, sosyal medyada paylaştığı adres bize verilen adres olmadığı için yaşadığı yerin orası olup olmadığını teyit etmek için TANK’ın evine gitti. İçindekilerin onayını bildirmek ve bunun kendisi ve adresi olduğunu teyit etmek için zili çaldık, ancak TANK’ın kendi reddi nedeniyle yüz yüze görüşemedik ve içeriğin onayını basitçe teslim ettik.

TANK’ın iddia ettiğinin aksine, ajans ona asla taviz verme teklifinde veya girişiminde bulunmadığımızı açıkça belirtiyor. Tüm bu olaylara karşı güçlü yasal işlem yapma konusundaki tutumumuz sağlam kalmaktadır. Onun saçma, tek yanlı iddialarına dahil olmak bizler ve sanatçılarımız için son derece rahatsız edici. Gerçekten bir adaletsizliğin kurbanıysa, o zaman bu polise giderek çözülebilecek bir dava, bunun yerine sosyal medyada ve YouTube’da onlar hakkında yalan söylentiler yayarak sanatçılarımıza iftira atıyor. Sanatçılarımıza ve ajansa verilen hasar ve şok oldukça ağırdır.

4.Geçmişte TANK’ın Seunghee’ye gönderdiği mesajlar, “Öldüğümde, kendinizi savunmanız için size gönderdiğim KakaoTalk mesajlarını ortaya çıkarın. Dünyanın yargısı, beni bir kadını sevdikten sonra acınası bir şekilde hayatına son veren biri olarak eleştirenler olarak ikiye ayrılacak,” ve “Medya sonsuza dek, eğer ölürsem bunun beni öldürdüğün için olduğunu hatırlayacak. ” Bu mesajların intihar etmeyi düşündüğünü ima ettiğinden, duruma olabildiğince dikkatli yaklaştık.

Ancak TANK, hayatını tehlikeye atan aşırı videolar yayınlayarak birçok insanı şoka ve şiddete neden oldu. Bu, sanatçılarımızdan daha fazla insanda şiddete ve rahatsızlığa neden olduğu için, artık sessiz kalamayacağımıza veya bu davranış konusunda tembel kalamayacağımıza karar verdik.

5. Yanlış bilgi yaymaya devam eden ve yalnızca kendisine fayda sağlamak için gerçeği çarpıtmaya devam eden bir kişiyle kesinlikle doğrudan iletişime girmeyeceğiz. Bunun yerine yasalara göre sorumlu tutulacaktır. Sanatçılarımızı daha fazla zarar görmekten korumak için, bir kişi sanatçılarımıza tek taraflı, kurgusal iddialarla saldırırsa, sonuna kadar taviz vermeden güçlü bir yasal işlem yapacağız. Sanatçılarımızın ve ajansımızın yanlış bilgilerin yayılması nedeniyle zarar görmeye devam ettiği bir durumda (yani orijinal içerik yayılmaya devam ederse, kişi daha fazla yalan yayarsa, yorucu davranışlarda bulunmaya devam ederse, ve yalanlarını daha da genişletir, çoğaltır), gerektirdikçe daha fazla yasal işlem yapacağız.

6. Bu durumda bile Seunghee, onun için endişelenen hayranlarını rahatlatmak için iş sorumluluklarını en iyi şekilde yerine getiriyor. WM Entertainment ayrıca yeni bir albüm için hazırlıklara odaklanıyor.

Sanatçılarımız için endişelenen ilgili hayranlarımızdan özür dileriz. Bu sorun birisinin değerli hayatını ilgilendirdiği için, cevabımızda temkinli olmaya karar verdik, bu nedenle bu ifadenin gecikmesi konusunda anlayışınızı rica ediyoruz. Teşekkür ederiz.

-WM Entertainment

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu