K-Magazin

DRIPPIN’den Junho Stajyerken Hergün Ağladığını Paylaştı

Bir idol olmak için eğitim almak kolay bir başarı değildir ve pek çok hevesli yıldız bunu başarmak için mücadele eder. Yeni bir röportajda, eski X1 üyesi DRIPPIN’den Junho, stajyer olduğu zamanlarda sık sık ağladığı dönemleri anlattı.

Junho, Mnet’in Produce X 101 oyununda dikkat çekici bir şekilde başarılı oldu ve finalde 750.000’in üzerinde oy alarak X1’in 9. üyesi oldu. Ancak bu noktadan önce Junho, “Dürüst olmak gerekirse kendime gerçekten güvenmiyordum” diye itirafta bulundu.

Stajyerken çok mücadele ettim

— Junho

Bir stajyer olarak mücadelelerini anlatan Junho, yaklaşık 16 yaşındayken Woollim Entertainment’a ilk katıldığında çok fazla arkadaşı olmadığını açıkladı. Junho, ortaokulunun toplam sadece 50 öğrencisi olan Gwangcheon adlı küçük bir kasabada büyüdü ve stajyer olana kadar Seul’e taşınmadı.

Çıkış yapmadan önce Junho

Buraya geldiğimde hiç kimsem yoktu.

— Junho

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, genç Junho, stajyerken ailesini çok özledi. Onlardan uzak olmak onun için çok zordu, Junho, “Yaklaşık bir veya iki ay boyunca her gün ağladım” dedi. Eve ilk döndüğünde bile ailesini görünce neredeyse bir saat ağlarken buldu kendini.

Junho kendisi üzgün olduğu zaman ailesinin de onun için üzüldüğünü, ablasının da onunla birlikte ağladığını ve onu bu kadar üzen kişinin kim olduğunu sorduğunu söyledi. Ama ablasının bilmediği şey Junho’yu kendisinden başka üzen birinin olmamasıydı.

Ablama sorunun şirket değil kendim olduğunu söyledim

— Junho

Eğitimin ilk yılında Junho kendinden emin değildi ve nasıl ilerleyeceği konusunda kafası karışmıştı. Ardından bir yıl üç ay sonra yarışmacı olarak Produce X 101’e girdi. Ancak bu bile ona güven vermedi. Ya bir idol olamayacak durumda değilsem? Diye düşünürken buldu kendini.

[Produce X 101] ‘e gittiğimde bile, ilk başta kafam karıştı. İlk defa bu kadar dikkat çekiyordum ve ilk defa rekabet etmek zorunda kaldım.

— Junho

Ancak Junho, başlangıçta böyle düşünürken, rekabete ne kadar çok girerse, diğer rakiplere o kadar çok hayran kalmaya ve dans, şarkı söyleme ve hatta insanlara nasıl davranılacağı hakkında daha fazla şey öğrenmeye başladığını açıkladı. Yarışmacılardan bazıları zaten tanınmış idollerdi, bu nedenle Junho yeteneklerinin “bir stajyer için bile gerçekten zayıf” olduğunu düşünüyordu.

Ancak, adımını attı ve hayalleri için savaştı. Bu günlerde stajyerlik zamanlarına sevgiyle bakıyor.

Ben sadece hiçbir şey bilmeyen bir çocuktum… Yani bu benim için yeni bir dünyaydı. Ben çok şey öğrenebildim. Bir saha gezisi gibi hissettirmişti… Deneyimlerimin çoğu değerli bir anı haline geldi.

— Junho

Junho gerçekten zor zamanlardan geçmiş ama pes etmeyip mücadeleye devam etmiş ve şimdi hayallerini yaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu