K-Magazin

Kuzey Kore Medyası, BTS ve BLACKPINK’in Köle Muamelesi Gördüğünü Açıkladı.

Kuzey Kore medyası, BTS ve BLACKPINK‘in köle muamelesi gördüğünü açıkladı.

Arirang Meari, ünlü Güney Koreli şarkıcılar ve idol yıldızlarının şirketleri tarafından köle muamelesi gördüğü hakkında bir rapor yayınladı. Medya kuruluşu, “Son zamanlarda, Güney Kore’deki ünlü genç şarkıcılar büyük şirketler tarafından sefil bir yaşam sürmeye zorlanıyor. BTS ve BLACKPINK gibi gruplar, SM Entertainment gibi büyük eğlence şirketleriyle, ilkokulda veya ortaokulda, özel sözleşmeler imzaladı. “ açıklamalarında bulundu.

İdol yıldızlarının yurtlarını terk etmelerine izin verilmediği ve günde sadece 2-3 saat uyuyabildikleri de iddia edildi. Arirang Meari sözlerine şöyle devam etti: “Sert eğitim sürecinde aşağılama ve hakarete uğrayan birçok kadın şarkıcı, aynı zamanda politikacılara ve işadamlarına cinsel olarak hitap etmek zorunda kalıyor. Pek çok genç şarkıcı, büyük bir zihinsel baskıya maruz kalıyor ve hayatlarında sosyallik olmadan hapishanede yaşıyor gibi yaşıyorlar .”

Medya kuruluşu, bu iddiaların Güney Kore ve Batı medya kuruluşları tarafından da belgelendiğini belirtti. Raporlar, Güney Kore K-pop’unun Kuzey Koreli gençler arasında artan popülaritesinin engellenmesi ile alakalı olabilir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu