K-Magazin

Seventeen’den Mingyu’nun Bir Kız Öğrenciye Taciz Ettiği İddiası Ortaya Atıldı

Gün geçtikçe daha fazla ünlü okul zorbalığı ve okul şiddeti suçlamalarıyla karşı karşıya kalıyor.

Seventeen’den Mingyu geçenlerde zorba olmakla suçlanmıştı. 22 Şubat’ta isimsiz bir netizen bir çevrimiçi toplulukta Seventeen’den Mingyu’nun Burim Ortaokulunda öğrenci olduğu zamanda zorba çetesinin üyesi olmakla suçlamıştı.

İddiaların üzerine Pledis Entertainment, Mingyu’nun zorba olduğuna dair söylentilerin tamamen yanlış olduğunu belirterek şu açıklamayı yapmıştı: “Mingyu ile görüştük dedikodular tamamen yanlış ve dayanağı yok. Bu iddiaları birinin neden yaptığını anlamıyoruz.

Ancak Mingyu’ya karşı yönelik daha fazla suçlama gelmeye devam ediyor. 25 Şubat’ta çevrimiçi topluluk olan Nate Pann’da yeni bir iddia ortaya atıldı ve iddianın sahibi Mingyu’nun kendisine cinsel tacizde bulunduğunu iddia etti.

İddia sahibi Mingyu tarafından zorbalığa uğradığı okul sınıfının ayrıntılı bir haritasını paylaştı. Ne zaman bir soru cevaplamaya gönüllü olsa Mingyu’nun “Ne biliyorsun?” diyerek onunla alay ettiğini belirtti. Ayrıca Mingyu ve arkadaşlarının grupça kendisiyle cinsel şakalar yapıldığını da iddia etti.

“Mingyu aynı zamanda yanımdayken cinsel şakalar yapardı. Öğretmen yanımızdayken bile bunu yapardı. Öğretmen “Okulda kızlar olduğu için bunları söyleme” diyene kadar devam etti. Öğretmen etrafdayken o kadar da kötü değildi ama öğretmen sınıfta yokken çok kötüydü.”

Zorbalığın kurbanı olan gönderinin yazarı, ortaokulda geçirdiği zor günler nedeniyle tedavi gördüğünü iddia etti. Bunu şimdi açıklamasının nedeni tek kurbanın kendisi olduğunu düşünmesinden dolayı sessiz kalmayı seçmesi.

“Depresyon ve anksiyeteden muzdaripim, bu yüzden bu yazıyı önceden yazıp biriyle savaşmak istemedim. Ben de onun sadece benim için kötü olduğunu düşünüyordum. Ancak bu yazıyı yazmaya karar verdim çünkü çok fazla insan onun hakkında şikayetçi oldu. Ben de bunu insanların bilmesi için yazıyorum. İnsanların bu şeylerin gerçekten yaşandığını ve Mingyu’nun bu tarz şeyler yapan tipte bir insan olduğunu bilmesini istiyorum. “

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu